میزان خوشبختی شما چقدر است؟

توضیحات

در تمام اعصار، اندیشمندان درباره معنای خوشبختی بررسی کرده اند. به راستی خوشبختی چیست؟ باید گفت خوشبختی موضوعی نسبی است. بعضی از ما اگر در غار زندگی کنیم راضی هستیم و برخی دیگر اگر در قصر باشیم باز هم ناراحت هستیم. در این آزمون با دوازده سوال میزان خوشبختی شما به چالش کشیده می‌شود!

12 سوال
--- دقیقه
7
4257

برچسب ها

اندازه, اطمینان, خوشایند, خوشبخت, دلیل,

دریافت کد Embed

نظر شما

محصولات و آزمون های مرتبط

 • میزان اعتماد به نفس شما چقدر است؟

  اعتماد به نفس نوعی ارزیابی شخصی است که از دوران کودکی با توجه به بازخوردهایی که از دیگران دریافت می کنیم در ما ایجاد می شود. عملکرد ما در دوران مدرسه و در جمع همسالان، ویژگی های ظاهری و شخصیتی، وضعیت درسی و توانایی های مختلف همگی بازخوردهای مختلفی دارند که برخی از آنها در ما احساس رضایت و غرور ایجاد می کنند و برخی دیگر موجب می شوند احساس سرخوردگی و شرمندگی کنیم. واکنش های اطرافیان موجب می شود ما تصویر خاصی در ذهنمان از خود بسازیم و احساس کنیم فرد با ارزش و والایی هستیم. اعتماد به نفس یکی از نشانه های سلامت یا عدم سلامت روح و روان افراد است. با این آزمون می‌توانید میزان اعتماد به نفس خود را تشخیص دهید.

 • چقدر از شغل خود راضی هستم؟

  آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که چقدر از شغل خود راضی هستید؟ چه عوامل مثبت و منفی در شغل فعلی شما وجود دارد پاسخ به این آزمون کوتاه اطلاعات جالبی را به شما می‌دهد در این آزمون بیست سوالی میزان رضایت شما از شغل فعلیتان سنجیده می‌شود (Manuel for Organizational Measurement)

 • چقدر به توانایی های خودم در کسب موفقیت اطمینان دارم؟

  تا به حال به این فکر کرده‌اید که ممکن است موفق نشوید؟! آیا نباید قبل از اینکه موفق شوید به خودتان باور داشته باشید؟! در این آزمون 17 سوالی شما توانایی‌های خودتان را در کسب موفقیت می‌سنجید، می‌بینید که در کدام جنبه‌ها بیشتر به خود باور دارید و در کدام جنبه کمتر

 • انگیزه من برای مدیریت چقدر است؟

  در این آزمون با پاسخ به چند پرسش ساده، متوجه می‌شوید که چقدر برای مدیریت کردن و مدیر بودن انگیزه و علاقه دارید

 • میزان رضایت از رابطه‌ی زناشویی

  همانطور که می‌دانید در صورت وجود رابطه‌ی خوب آمار طلاق‌ها بسیار کاهش می‌یابد. از بعد مثبت هم که بخواهیم بررسی کنیم، رابطه‌ی زناشویی مناسب امید به زندگی و احساس رضایت از زندگی را افزایش می‌دهد. در صورت ازدواج، با انجام این تست، می‌توانید از میزان رضایت خود از رابطه‌ی زناشویی با همسرتان آگاه شوید.

 • چقدر احساسی و عاطفی هستید؟

  عاطفه و احساس یکی از عناصرمهم زندگی ماست که به زندگی رنگ و بو می‌دهد.اما اگر همین عواطف و احساسات که زندگی را زیبا می کند ، بیش از حد باشد ، به ما و اطرافیانمان لطمه وارد خواهد کرد. بهتر است سعی کنیم که هیچ چیز را از حد نگذرانیم و حتی در عاطفی بودن هم منطقی باشیم. آزمون زیر تا حدی می تواند روحیه ی شما را در این زمینه ارزیابی کند.البته نه به صورت صد در صد!

 • تستی معتبر برای تعیین میزان خلاقیت شما!

  برای افزایش خلاقیت می‌توانیم از طبیعت الگو بگیریم و یا دو چیز غیر مرتبط را با هم مقایسه کنیم و سعی کنیم ویژگی‌های یک چیز را در دیگری پیاده کنیم! اما فعلا بهتره که میزان خلاقیت خودمون رو بسنجیم تا بدونیم در کدام نقطه هستیم. تست جاری، تستی معتبر (به اسم آزمون سنجش تورنس) است که به ما می‌گوید چقدر نیازمند افزایش این ویژگی درون خود هستیم! ممکن اس سوالات زیاد این تست شما را خسته کند ولی برای قضاوت درست در مورد خود، صادقانه و باحوصله به این سوالات پاسخ دهید.

 • قدرت تجسم و تخیل شما چقدر است؟

  گرچه مــنطق بزرگترين توانايي بشر است اما قوه ي تخيل بالاترين امتـيــاز اوست. چـون ما مي توانيم هـر زمان و به هر صـورتي که خـواستيم قوه ي تخيلمان را به کار بيندازيم. مطمئناً يکي از بزرگترين نعمت هايي که خداوند به انسان بخشيده توانايي او براي تصـور و تجسم ذهني است. و در اين مورد هم مثل ساير تـوانايي هايمان، هر چه بيشتر از آن کار بکشيم ، کارايي آن بهتر مي شود. توانايي افزايش قدرت تخيل و خلاقيت در دسترس همگان است. این آزمون با 10 سوال به شما خواهد گفت که قدرت تخیل شما در چه سطحی است.

 • میزان خلاقیت شما در حل مشکلات چقدر است؟

  «می خوام تغییر رشته بدم اما نمی دونم این کار درسته یا نه»، «یه درس افتاده دارم، نمی دونم باهاش چه کار کنم». «با برادرم مشکل دارم، نمی تونم حرفاشو بفهمم»، «جدیدا حس می کنم خیلی مضطربم و اضطرابم داره داغونم می کنه»، «تو محل کار با رئیسم به مشکل خوردم»، «می خوام کارمو عوض کنم ولی نمی دونم چطور» همه این جمله ها در واقع مشکلات ریز و درشتی هستند که ممکن است برای هر کدام از ما پیش بیایند. راستش را بخواهید، زندگی همه اش مشکل است. از طرف دیگر به قول کارل پوپر «زندگی سراسر حل مساله است». این آزمون به شما خواهد گفت که آیا توانایی دارید با خلاقیت خود مشکلات را حل کنید؟

 • احتمال ابتلا به بیماری قلبی در شما چقدر است؟

  قلب حیاتی ترین عضو بدن است در نتیجه سلامت و بیماری آن تاثیر زیادی بر کل بدن دارد. در این آزمون می توانید از وضعیت سلامت قلب خود مطلع شوید.

 • میزان صمیمیت شما با همسرتان چقدر است؟

  جستجوی صمیمیت و نزدیکی، تنها تکاپوی قلب انسان است. صمیمیت نیازی ذاتی در وجود هر انسان است که اولین بار آن را در آغوش مادر خود کشف می‌کند. هرگز فکر کرده اید چرا بعضی از زوجها اینقدر عاشق و صمیمی هستند؟ این به آن دلیل نیست که زندگی آنها ایده آل است و هیچ مشکلی ندارند، بلکه نکته اینجاست که آنها نحوۀ حفظ روابط عاشقانه و جلوگیری از فرسایش روزمرۀ آن را به خوبی می دانند. با پاسخ به 12 سوالی که پیش روی شماست به شما خواهیم گفت که میزان صمیمیت شما با همسرتان چقدر است.

 • میزان آشفتگی روانی

  هرچقدر که ذهن آشفته‌تری داشته باشیم، شخصیت ناپایدارتری خواهیم داشت. شخصیت ناپایدارهم موجب می‌شود که دیگران روی ما حساب باز نکنند و ما را جدی نگیرند! برای بررسی میزان پایداری شخصیت خود، تست زیر را انجام بدهید.

 • شما اهل مبارزه هستید یا فرار؟

  در عصر حجر ابزار مخالفت چماق بود! وقتی که زبان‌ اختراع شد، بشر یاد گرفت که می‌توان راجع به مخالفت‌ها حرف زد و این آغازی برای مشاجره بود. هدایت و مدیریت یک مشاجره استعدادی است که همه ما دارا هستیم. ولی ظاهرا برخی از ما دوست داریم که از زور بازوان خود بیش از اندازه استفاده کنیم. به این 12 سوال پاسخ دهید تا معلوم شود صلح طلب هستید یا جنگ طلب؟

 • تا چه اندازه وقت شناس هستید؟

  وقت در جوامع امروزی بسیار ارزشمند است. افرادی که توانایی استفاده بهینه از زمان را دارند و می‌توانند کارهایشان را زمان‌بندی کنند، افرادی موفق هستند و سایرین تمایل دارند با آن‌ها همکاری نمایند. شما چه سرعتی را برای زندگی خودتان انتخاب کرده‌اید؟ 12 پرسشی که در اینجا آمده، پرسش‌هایی هستند که در دانشگاه استنفورد برای اندازه گیری اهمیت زمان برای افراد استفاده می‌شود.

 • چقدر ریسک پذیر هستی؟

  از جمله ویژکیهای شخصیتی کارآفرینان در ایجاد یک کسب و کار جدید تحمل میزان قابل قبولی از ریسک و مخاطره است. آزمون فوق به شما کمک می‌کند این ویژگی را در خود ارزیابی کنید. منبع: موسسه توسعه کارآفرینی هند