آیا مسئولیت‌پذیر هستید؟

توضیحات

مسئولیت پذیر بودن، باعث انجام بهتر و صحیح تر کارها می‌شود. اشخاص مسئولیت‌پذیر به علت پاسخگو بودن قابل اعتمادترند و جلب اعتماد دیگران، یکی از زمینه‌های مهم پیشرفت و بهتر بودن است.

12 سوال
--- دقیقه
1
73

برچسب ها

خودشناسی, مسئولیت,

دریافت کد Embed

نظر شما

محصولات و آزمون های مرتبط

 • آيا فردي‌ هنرشناس‌ و اهل‌ هنر هستيد؟

  با شرکت در این آزمون می توانید میزان علاقه خود را به هنر بسنجید. هنر یکی از جنبه های بسیار مهم در زندگی بشری است؛ که زندگی بدون آن بدون روح و ناپسند می شود. اگر در این آزمون نمره ی خوبی کسب کردید می توانید به صورت جدی به هنر فکر کنید چون احتمالا در آن موفق خواهید شد.

 • افسرده هستید یا فقط غمگین؟

  به خاطر شکست در امتحان کنکور احساس ناراحتی و بی کفایتی می کنید یا بدون آنکه در روزها و ماه های اخیر چنین شکستی را تجربه کرده باشید این احساس سراغ تان آمده است؟ اصلا آخرین باری که از ته دل خندید یا با تمام وجود احساس شادی و سرخوشی کردید را به خاطر می آورید؟ تصور می کنید افسرده اید و آدم شاد و سرزنده سابق نیستید یا اینکه تنها گاهی احساس غم را تجربه می کنید؟ برای اینکه بدانید احساس ناخوشایند غم که شما را محاصره کرده به زودی از زندگی شما بیرون می رود یا اینکه به افسردگی ماندگاری تبدیل شده که جز متخصصان کسی از عهده درمانش برنمی آید، به سوالاتی که در ادامه آورده ایم، پاسخ دهید. دکتر دیوید برنز، روانشناس، استاد در دانشکده پزشکی هاروارد و نویسنده کتاب «از حال بد به حال خوب» و «وقتی اضطراب حمله می کند» تستی را طراحی کرده که میزان غمگین بودن یا افسردگی شما را می سنجد.

 • چقدر احساسی و عاطفی هستید؟

  عاطفه و احساس یکی از عناصرمهم زندگی ماست که به زندگی رنگ و بو می‌دهد.اما اگر همین عواطف و احساسات که زندگی را زیبا می کند ، بیش از حد باشد ، به ما و اطرافیانمان لطمه وارد خواهد کرد. بهتر است سعی کنیم که هیچ چیز را از حد نگذرانیم و حتی در عاطفی بودن هم منطقی باشیم. آزمون زیر تا حدی می تواند روحیه ی شما را در این زمینه ارزیابی کند.البته نه به صورت صد در صد!

 • آدم صبح هستید یا شب؟

  بعضی از آدم‌ها صبح‌ کله‌سحر از خواب بیدار می‌شوند و زندگی روزانه‌شان را خوب و راحت از سر می‌گیرند ولی بعضی آدم‌ها نه. آنها نه‌تنها صبح خیلی زود نمی‌توانند از تختخواب دل بکنند،‌ بلکه به زور از جا بلند می‌شوند و هیچ کاری هم نمی‌توانند انجام دهند؛ ‌انگار که بخشی از مغزشان همچنان تا چند ساعت بعد خواب می‌ماند! برعکس، این آدم‌ها، ‌سر شب که می‌شود حسابی سرحالند و به همه کارهایشان هم می‌رسند. تا آخر شب همچنان سرحال هستند و خیلی دیر به تختخواب می‌روند. به زور هم زودتر خودشان را بخوابانند،‌ خوابشان نمی‌برد و تا مدت‌‌ها در تخت خود غلت می‌زنند. شما جزو کدام دسته‌اید؟ این آزمون به شما کمک می‌کند که این سؤال را پاسخ دهید.

 • تستی معتبر برای تعیین میزان خلاقیت شما!

  برای افزایش خلاقیت می‌توانیم از طبیعت الگو بگیریم و یا دو چیز غیر مرتبط را با هم مقایسه کنیم و سعی کنیم ویژگی‌های یک چیز را در دیگری پیاده کنیم! اما فعلا بهتره که میزان خلاقیت خودمون رو بسنجیم تا بدونیم در کدام نقطه هستیم. تست جاری، تستی معتبر (به اسم آزمون سنجش تورنس) است که به ما می‌گوید چقدر نیازمند افزایش این ویژگی درون خود هستیم! ممکن اس سوالات زیاد این تست شما را خسته کند ولی برای قضاوت درست در مورد خود، صادقانه و باحوصله به این سوالات پاسخ دهید.

 • آیا می‌توانید کارآفرین باشید؟

  كارآفرينان‌ با مهارتي‌ كه‌ در تشخيص‌ فرصت‌ها و موقعيت‌ها و ايجاد حركت‌ در جهت‌ توسعه اين‌ موقعيت‌ها دارند، پيشگامان‌حقيقي‌ تغيير در اقتصاد و تحولات‌ اجتماعي‌ محسوب‌ مي‌شوند. آنها تصديق‌ مي‌كنند كه‌ موفقيت‌ و بقاء در چشم‌اندازهاي‌برخاسته‌ از فردا، نيازمند چالاكي‌، قوه ابتكار و خلاقيت‌ است‌. علاوه‌ بر اين‌ كارآفريني‌ به‌ ريسك‌پذيري‌، نوآوري‌ و كنش‌كارآفرينانه‌ هم‌ نياز دارد. به سوالات این آزمون پاسخ دهید تا مشخص شود آیا قابلیت‌های یک کارآفرین را دارید؟

 • آیا پول پرست هستید؟!

  پول می‌تواند موضوع بسیار جنجال‌برانگیزی در یک رابطه باشد، فرقی نمی‌کند این رابطه پدر و فرزند، مادر و فرزند یا رابطه همسران با همدیگر باشد، همواره حساسیت بالایی درخصوص پول وجود دارد. در بعضی خانواده‌ها افراد از ابراز کردن علنی توجه و علاقه‌شان نسبت به پول ابا می‌ورزند. بسیاری از افراد تظاهر می‌کنند در روابطشان هیچ‌گونه اهمیتی برای پول قائل نیستند، در حالی که پول تنش‌ها و ناراحتی‌های بسیاری را در روابط آنها ایجاد می‌کند، تنش‌هایی که اغلب در سطوح پنهان روابط رخ می‌دهند و روابط را زهرآلود می‌کنند. این آزمون به شما می‌گوید دیدگاه شما نسبت به پول چگونه است؟

 • آیا شارلاتان و فریب‌کار هستید؟

  برای همه ما پیش می‌آید که کسی را متقاعد کنیم. حال چه استادی باشد که سعی دارد دانشجویش را برای نوشتن یک مقاله دیگر متقاعد کند یا فردی که با کلاه برداری تمام پولی را که دیگری با زحمت به دست آورده است از او می‌گیرد. رسیدن به مقصد خود با زیر پا گذاشتن اصول اخلاقی نوعی فریب به حساب می‌آید. این آزمون با 10 سوال به شما خواهد گفت که صادق هستید یا گرگی در لباس میش؟

 • آیا رمانتیک و احساسی هستید؟ (ویژه متاهلین)

  بسیاری از افراد بطور خدادادی دارای استعداد برای انجام رفتارهای رمانتیک می‌باشند. حتی بی احساس‌ترین انسان‌ها نیز می‌توانند میز شام رمانتیکی را تدارک دیده، بدون دلیلی خاص گـل بـه خـانه آورده و یا به یکباره شروع به تحسین و تمجید از همسرشان بنمایند. رابطه همسران با هم نیاز به احساس دارد وگرنه از هم می‌پاشد. برای کشف میزان احساساتی و رمانتیک بودن خود به این 15 سوال پاسخ دهید.

 • چقدر احساس عزت می‌کنید؟

  احساس عزت، یک معیار برای سنجش اعتماد به نفس بودن اشخاص است. این ویژگی در صورت بروز بیش از حد، به درجه‌ای از غرور تبدیل می‌شود. کم بودن این ویژگی با عث می‌شود انسان در لحظات سخت و بحرانی عملکردی داشته باشد که بعدا خود را به خاطر آن عملکرد سرزنش کند. برای فهم میزان عزتمندی خود، در این تست شرکت کنید.

 • شما اهل مبارزه هستید یا فرار؟

  در عصر حجر ابزار مخالفت چماق بود! وقتی که زبان‌ اختراع شد، بشر یاد گرفت که می‌توان راجع به مخالفت‌ها حرف زد و این آغازی برای مشاجره بود. هدایت و مدیریت یک مشاجره استعدادی است که همه ما دارا هستیم. ولی ظاهرا برخی از ما دوست داریم که از زور بازوان خود بیش از اندازه استفاده کنیم. به این 12 سوال پاسخ دهید تا معلوم شود صلح طلب هستید یا جنگ طلب؟

 • تا چه اندازه وقت شناس هستید؟

  وقت در جوامع امروزی بسیار ارزشمند است. افرادی که توانایی استفاده بهینه از زمان را دارند و می‌توانند کارهایشان را زمان‌بندی کنند، افرادی موفق هستند و سایرین تمایل دارند با آن‌ها همکاری نمایند. شما چه سرعتی را برای زندگی خودتان انتخاب کرده‌اید؟ 12 پرسشی که در اینجا آمده، پرسش‌هایی هستند که در دانشگاه استنفورد برای اندازه گیری اهمیت زمان برای افراد استفاده می‌شود.

 • چقدر ریسک پذیر هستی؟

  از جمله ویژکیهای شخصیتی کارآفرینان در ایجاد یک کسب و کار جدید تحمل میزان قابل قبولی از ریسک و مخاطره است. آزمون فوق به شما کمک می‌کند این ویژگی را در خود ارزیابی کنید. منبع: موسسه توسعه کارآفرینی هند

 • چه چیزی به من انگیزه می‌دهد؟

  در مصاحبه شغلی قرار دارید، و از شما می‌پرسند اولویت شما در محیط کار چیست؟ آیا واقعا می‌دانید که چه عاملی در محیط کار به شما انگیزه می‌دهد و برای شما اولویت دارد؟ این تست برپایه نظریه آلدرفر طراحی شده و شامل 10 سوال ساده است منبع: کتاب رفتار سازمانی هچ انتشارات پیرسون

 • آیا وسواسی هستید؟

  در اينجا براي شما تستي داريم كه با انجام ﺁن مي‌توانيد پي ببريد كه ﺁيا وسواسي هستيد يا خير؟ و اگر گرفتار وسواس شده‌ايد، اين بيماري در شما تا چه حد پيشرفت كرده است. تا حتما براي درمان ﺁن اقدام كنيد. براي هر تست جواب بله يا خير بدهيد، در پاسخ به سوال‌ها، خيلي تامل نكنيد، سخت نگيريد و نخستين جوابي كه به ذهن‌تان رسيد همان را علامت بزنيد.