هوش احساسی

توضیحات

در تئوری بهره هوشی جدید، به جای ارائه یك عدد كلی به عنوان بهره هوشی افراد، سعی شده است موارد مختلفی برای ارزیابی بهره هوشی افراد، در نظر گرفته شود و بدین ترتیب در هر زمینه بهره ی هوشی به طور جداگانه ارزیابی می شود. به طور مثال ممكن است فردی در زمینه ریاضیات بهره هوشی بالایی داشته باشد، اما در زمینه یادگیری زبان های خارجی استعداد چشمگیری در او مشاهده نشود. بدین ترتیب بهره هوشی افراد در زمینه های خاص سنجیده می شود. این تست میزان بهره هوشی افراد را در زمینه مسائل احساسی و عاطفی ارزیابی می كند. در پاسخ دادن به سؤال ها دقت كنید كه عدد 1 نشان دهنده ضعیف ترین پاسخ و عدد 5 نشان دهنده قوی ترین پاسخ به سؤال می باشد.

12 سوال
--- دقیقه
1
26609

برچسب ها

احساس, ذهن, بعددرون,

دریافت کد Embed

نظر شما

محصولات و آزمون های مرتبط

 • پرسشنامه ی استاندارد مقیاس عزت نفس: در مورد خودتان چه احساسی دارید؟

  این پرسشنامه مقیاسی است برای اندازه گیری عزت نفس. با پاسخ به این پرسشنامه می توانید بفهمید که چه احساسی نسبت به خود دارید. این یک آزمون نیست و هیچ پاسخی صحیح یا غلط نیست. لطفا به درستی و با دقت به پرسش های این آزمون پاسخ دهید.

 • چقدر خرافاتی هستید؟

  منظور از خرافات در این تست باور به چیزهایی است که ممکن است باعث خوش‌شانسی یا بدشانسی بشود. به‌عنوان مثال در بریتانیا عدد 7 و گربه سیاه نشانه خوش‌شانسی هستند. در حالیکه عدد 13 و رد شدن از زیر نردبان باعث بد‌شانسی پنداشته می‌شود. (از بعضی جهات خرافات در کشور ما با بریتانیا نزدیکی‌هایی دارد.) اگر می‌خواهید خرافاتی بودن یا نبودن خود را بدانید، آزمون زیر را انجام دهید.

 • آيا فردي‌ هنرشناس‌ و اهل‌ هنر هستيد؟

  با شرکت در این آزمون می توانید میزان علاقه خود را به هنر بسنجید. هنر یکی از جنبه های بسیار مهم در زندگی بشری است؛ که زندگی بدون آن بدون روح و ناپسند می شود. اگر در این آزمون نمره ی خوبی کسب کردید می توانید به صورت جدی به هنر فکر کنید چون احتمالا در آن موفق خواهید شد.

 • چقدر احساسی و عاطفی هستید؟

  عاطفه و احساس یکی از عناصرمهم زندگی ماست که به زندگی رنگ و بو می‌دهد.اما اگر همین عواطف و احساسات که زندگی را زیبا می کند ، بیش از حد باشد ، به ما و اطرافیانمان لطمه وارد خواهد کرد. بهتر است سعی کنیم که هیچ چیز را از حد نگذرانیم و حتی در عاطفی بودن هم منطقی باشیم. آزمون زیر تا حدی می تواند روحیه ی شما را در این زمینه ارزیابی کند.البته نه به صورت صد در صد!

 • قدرت تجسم و تخیل شما چقدر است؟

  گرچه مــنطق بزرگترين توانايي بشر است اما قوه ي تخيل بالاترين امتـيــاز اوست. چـون ما مي توانيم هـر زمان و به هر صـورتي که خـواستيم قوه ي تخيلمان را به کار بيندازيم. مطمئناً يکي از بزرگترين نعمت هايي که خداوند به انسان بخشيده توانايي او براي تصـور و تجسم ذهني است. و در اين مورد هم مثل ساير تـوانايي هايمان، هر چه بيشتر از آن کار بکشيم ، کارايي آن بهتر مي شود. توانايي افزايش قدرت تخيل و خلاقيت در دسترس همگان است. این آزمون با 10 سوال به شما خواهد گفت که قدرت تخیل شما در چه سطحی است.

 • آیا رمانتیک و احساسی هستید؟ (ویژه متاهلین)

  بسیاری از افراد بطور خدادادی دارای استعداد برای انجام رفتارهای رمانتیک می‌باشند. حتی بی احساس‌ترین انسان‌ها نیز می‌توانند میز شام رمانتیکی را تدارک دیده، بدون دلیلی خاص گـل بـه خـانه آورده و یا به یکباره شروع به تحسین و تمجید از همسرشان بنمایند. رابطه همسران با هم نیاز به احساس دارد وگرنه از هم می‌پاشد. برای کشف میزان احساساتی و رمانتیک بودن خود به این 15 سوال پاسخ دهید.

 • چقدر احساس عزت می‌کنید؟

  احساس عزت، یک معیار برای سنجش اعتماد به نفس بودن اشخاص است. این ویژگی در صورت بروز بیش از حد، به درجه‌ای از غرور تبدیل می‌شود. کم بودن این ویژگی با عث می‌شود انسان در لحظات سخت و بحرانی عملکردی داشته باشد که بعدا خود را به خاطر آن عملکرد سرزنش کند. برای فهم میزان عزتمندی خود، در این تست شرکت کنید.

 • چقدر شجاع هستید؟

  جسارت به معنای پر رویی و گستاخی نیست وحتی به معنی اعتماد به نفس بالا هم نیست! بلکه جسارت به معنی بهترین عملکرد در وضعیت بحرانی است واین رفتار باید به نحوی باشد که انسان متضرر نشود.