کودکان در مورد طلاق پدر و مادرشان چه فکر می‌کنند؟

توضیحات

این روزها طلاق یکی از معضلات پیچیده جامعه ماست. پدیده‌ای که نه تنها مسیر زندگی زن و مرد را تغییر می‌دهد، بلکه تاثیرات غیرقابل انکاری بر زندگی فرزندان آنها دارد. اگر فرزند طلاق دارید یا با او سروکار دارید حتما از او بخواهید که به سوالات این آزمون پاسخ دهد. پاسخ او تا حد زیادی بر زندگی آینده‌اش تاثیرگذار است، زیرا باور او را نسبت به زندگی خود و پدر و مادرش و نقشی که داشته مشخص می‌کند.

35 سوال
--- دقیقه
0
3


قیمت : 500 تومان
خرید آزمون

برچسب ها

ترس, والدین, باور, طلاق,

دریافت کد Embed

نظر شما

محصولات و آزمون های مرتبط

 • فرزند شما چقدر در انجام تکالیف خود مشکل دارد؟

  «مامان! خسته شدم، چرا مشق‌هام تموم نمی‌شن؟»، «باز هم که تکلیفت رو ننوشتی؟»، «چرا هرچی میگم بنویس، تو یه چیز دیگه می‌نویسی؟» و ... . اینها جملات آشنایی هستند که احتمالا شما هم با آنها سروکار داشته‌اید. اما آیا تا به حال به مساله «تکیف خانه کودک» و «مشکلات آن» به صورت جدی فکر کرده‌اید؟ آیا می‌دانستید که «تکلیف خانه» نقش مهمی در یادگیری کودک شما دارد؟ بخش عمده یادگیری در کلاس درس است و فعالیت خارج از مدرسه به عنوان مکملی برای آن می‌باشد، از این رو تکیف خانه از مهمترین عوامل تحقق یادگیری است، که شکل و نوع آن با توجه به برداشتی که از یادگیری می‌شود، متفاوت خواهد بود. امروزه از یادگیری به عنوان «تغییر در توانایی انسان» یاد می‌شود، که به دنبال این تعریف گستره‌ی وسیعی از انواع تکلیف را می‌توان تعریف نمود. این آزمون به شما کمک می‌کند تا از وضعیت انجام تکالیف فرزند دلبندتان اطلاعات بیشتری به دست بیاورید.

 • آیا کودکان تجربه اذیت و آزار داشته است؟

  ممکن است کودک شما مورد کودک آزاری قرار گرفته باشد اما به دلایلی آن را از شما مخفی کرده باشد و یا حتی ممکن است والدین کودک ناخودآگاه کاری کرده باشند که مصداق کودک آزاری باشد.کودک‌آزاری مجموعه رفتارهایی است که از طرف بزرگ‌سالان‌ به‌ صورت‌ عمدی و غیر عمدی به روح و روان کودک آزار می‌رساند، مانند آسیب روانی یا جسمی، سوء استفاده جنسی، اهمال در درمان یا درمان‌ ناقص‌. کودک‌آزاری جسمی، بدرفتاری جنسی، بدرفتاری عاطفی و غفلت از کودک، چهار نوع از کودک‌آزاری هستند که هرکدام دلایل خاص خود را دارند، اما دلایلی که در بین همه‌ی این موارد مشترک‌اند و شاید مهم‌تر از بقیه باشند، فقر فرهنگی و اقتصادی خانواده، اختلافات زناشویی و اعتیاد والدین هستند، که در جای خود باید ریشه‌یابی و چاره‌اندیشی لازم صورت پذیرد. در کنار دلایل کودک‌آزاری که می‌تواند یک عامل شناسایی و بلکه هشداردهنده باشد، هر نوع کودک‌آزاری نشانه‌ها و آثار کوتاه‌مدتی دارند که با توجه به ظاهر، گفتار و رفتار کودک قابل شناسایی است. نکته‌ی قابل تامل آنکه در صورتی که برای این معضل در اسرع وقت چاره‌اندیشی نشود، آثار بلندمدت ناگواری برای کودک به همراه دارد که بروز مشکلات جسمی و عاطفی پایدار از جمله‌ی این آثار می‌باشد. با انجام این آزمون بر روی کودک خود می توانید به این موضوع پی ببرید که آیا فرزند شما مورد کودک آزاری قرار گرفته است یا خیر؟

 • آیا کودکتان هنگام درمان دندان‌پزشکی اضطراب دارد؟

  بیماران مراجعه کننده به دندان‌پزشک به خصوصی کودکان در بسیاری موارد، ترس‌های ناشناخته‌ای را نشان می‌دهند. کنترل استرس کودکان در طی اعمال دندان‌پزشکی یکی از مهمترین و اولین فاکتورهای موفقیت در درمان محسوب می‌شود. عوامل گوناگونی بر ایجاد درد و ترس در یک محیط دندان‌پزشکی مؤثر هستند که می‌توان به میزان رشد و تکامل کودک، فقدان تجربه قبلی یا عدم توانائی سازگاری با محیط و همچنین تجربیات گذشته کودک در ارتباط با محیط پزشکی و دندان پزشکی، اشاره کرد. این آزمون به شما کمک می‌کند تا به میزان اضطراب کودکتان در حین درمان دندان‌پزشکی پی برده و بتوانید بهتر آن را مدیریت کنید.

 • کودک شما تا چه میزان درگیر مشکلات رفتاری است؟

  آیا کودک شما رفتارپرخاشگرانه دارد؟ مدام لجبازی و نافرمانی می کند و یا این که شدیدا گوشه‌گیر است؟ ترسو است و اضطراب دارد؟ آیا کودکتان در یادگیری تمرکز لازم را ندارد و احساس می‌کنید که کند ذهن است؟ همه این مسائل ممکن است ریشه در مشکلات رفتاری کودکتان داشته باشد: رفتارهای گوناگون افراطی، مزمن، انحرافی کودک كه گستره آن شامل اعمال تهاجمی یا برانگیختگی ناگهانی، ‌اعمال افسرده‌گونه و گوشه‌گیرانه بوده و بروز آنها برای شما دور از انتظار است اختلالات رفتاری نامیده می‌شود. البته در تعریف اختلال رفتاری باید به میزان تکرار عمل، شدت رفتار مخرب، طول مدت، سن و موقعیتی كه رفتار در آن بروز می‌كند توجه داشت. مشکلات رفتاری کودک می‌تواند ریشه در اختلالات ژنتیکی، فضای نامساعد خانوادگی، تاثیرات سوء فرهنگی و اجتماعی و تجربه‌های نامطلوب او باشد. با انجام این آزمون پی می‌برید که کودک شما تا چه اندازه درگیر اختلالات رفتاری است.

 • آزمون کانرز والدین

  هدف این آزمون تشخیص کودکان مبتلا به اختلال نقص توجه می باشد. در این آزمون تعدادی از مشکلات شایعی که کودکان دارند آمده است لطفا هر عبارت را بر اساس رفتار فرزندان در طول یک ماه گذشته درجه بندی نمایید. برای هر عبارت از خود بپرسید: "طی یک ماه گذشته این مشکل در چه حدی وجود داشته است؟"

 • آزمون افسردگی - Depression

  فهرستى از مشكلات و مسائلى كه مردم گاهى از آنها شكايت مى كنند در زير داده شده است . لطفا هر يك از آنها را با دقت بخوانيد و تصميم بگيريد اين مساله يا مشكل در طى هفته گذشته چقدر باعث ناراحتى شما شده است . سپس با گذاشتن علامت در يكى از پنج ستون جلو شماره مربوط به اين مشكل جواب خود را اعلام كنيد.

 • آیا دنیا را بر خودتان سخت گرفته‌اید؟

  سخت‌گیری متاثر از ساختار ذاتی هر فرد است. افراد سخت‌گیر از کارهای سازمان‌یافته لذت می‌برند که محدودیت‌های مشخصی دارند. آن‌ها می‌ترسند که نتوانند با تغییرات کنار بیایند. این افراد معمولا کمال‌گرا هستند و در شرایط بحرانی بیش از دیگران رنج می‌کشند و اذیت می‌شوند. این آزمون به شما می‌گوید آیا در زمره افراد سخت‌گیر هستید؟

 • آزمون مهرورزی والدین

  مقیاس مهرورزی والدین (PNS) توسط جان آر. بوری ، تی. ام. میسوکانیس و آر. ای. مولر ساخته شده است که از 24 گویه تشکیل شده است که به منظور سنجش مهرورزی والدین از دیدگاه کودکان بکار می رود. فرم های یکسان PNS هم برای پدر و هم برای مادر قابل استفاده است که این آزمون در مورد مادر می باشد و عینا می توان آن را در خصوص پدر نیز انجام داد

 • آزمون پایداری و پشتکار کودکان

  مقیاس پایداری و پشتکار کودکان (PS) توسط دوبی لوفی و آرای کوهن ساخته شده است که از 40 گویه تشکیل شده است که به منظور سنجش پایداری و پشتکار در کودکان بکار می رود.

 • میزان اضطراب در کودکتان چقدر است؟

  براي كودكي كه نمي‌تواند به آرامي بنشيند و توجه كند، براي مدرسه آماده شود و در كلاس يا خانه تمركزش را حفظ كند مشكلات زيادي به وجود خواهد آمد. اما اين علائم هميشه ریشه در بیش‌فعالی کودک ندارد، مشكل شايد اضطراب باشد! اضطراب عبارت است از يک احساس ناخوشايند و مبهمِ هراس و دلواپسی که به فرد دست می‌دهد و شامل عدم اطمينان، درماندگی و برانگيختگی فيزيولوژی است. عواملی که باعث اضطراب در کودکان می‌شود شامل اختلاف والدین، فشار بیش از اندازه برای موفقیت کودک، تهدید کردن کودک، احساس گناه در کودک، بیماری‌های سخت افراد خانواده، ترس از مرگ خود یا اطرافیان، احساس طردشدگی، احساس بدگمانی، ممانعت کودک از شرکت در بازی و فعالیت‌ها و بی‌توجهی به حس مالکیت کودک است. با انجام این آزمون بر روی فرزندتان میزان اضطراب کودک دل‌بندتان را بسنجید.

 • آیا کودک شما احساس تنهایی می کند؟

  تنهایی، نوعی احساس تهی بودن و خلاء درونی است، که مرزی نمی شناسد و در پیر و جوان و هر فرهنگی وجود دارد. کودکانی که احساس تنهایی می کنند رابطه خوبی با همسالانشان ندارند و غالباً خود را مطرود می دانند. این احساس به عزت نفس آنها لطمه شدیدی می زند. در ضمن ممکن است آنها احساس اندوه، نارضایتی، کسل بودن و اضطراب کنند که احتمالاً سالها ادامه خواهد داشت. اولین گام برای بررسی وضعیت کودکان تنها، ارزیابی آنهاست و والدین باید بر روی نشانه های تنهایی تمرکز کنند: آیا کودک خجول، مضطرب، نامطمئن یا غمگین است؟ آیا نسبت به محیط خود بی علاقگی نشان می دهد؟ آیا از سوی همسالان خود طرف شده است؟ آیا علاقه ای به ارتباط برقرار کردن ندارد؟ آیا فقدان مهارت های اجتماعی مانع از تعامل او با دیگران می شود؟ آیا تمایلی به استفاده از مهارت های اجتماعی خود نشان نمی دهد؟ آیا قربانی همسالان خود شده است؟ آیا اخیراً احساس تنهایی می کند یا همواره این احساس را داشته است؟ در این آزمون می توانید با بررسی رفتارهای کودکتان میزان تنهایی او را بسنجید.

 • چقدر برای مقابله با بیماری فرزندتان آمادگی دارید؟

  بیماری یکی از مسائل ناخوشایندی است که شما یا خانواده‌تان به نحوی دچار آن شده‌اید. بیماری در کودکان از آن رو که قابل ترحم‌ترند و درک کاملی از پیرامون خود ندارند، عموما چالش‌ها و فشارهای روانی بیشتری را برای خانواده به همراه دارد، که این فشارها در صورت کنترل نشدن می‌تواند بر کودک بیمار هم تاثیر بد داشته باشد. از این رو شما به عنوان والدین کودک وظیفه دارید تا خود را برای مقابله با بیماری فرزندتان آماده سازید. این آمادگی باورها و اعتقادات، شرایط عمومی خانواده، رعایت بهداشت، پیشگیری از بیماری و برخورد مناسب هنگام بیماری کودکتان را در بر می‌گیرد. با انجام این آزمون می‌توانید آمادگی خود را برای مقابله با بیماری کودکتان سنجش نمایید.

 • آزمون دلبستگی کودکان در دوره ی میانی (KCAQ)

  سنجش دلبستگی کودکان در دوره ی میانی (قبل از دبستان و دبستان) از ابعاد مختلف (تکامل انطباقی مثبت، واکنش هیجانی، رفتارهای منفی، دوری گزیدن از حمایت چهره ی دلبستگی/فرد مراقب)، هدف این آزمون می باشد

 • آزمون رابطه والد و کودک

  این آژمون به بررسی رابطه بین پدر و مادر و کودک می پردازد

 • آزمون مقياس مواجهه كودك با خشونت خانگي

  اين آزمون داراي 30 سوال بوده و هدف آن اندازه گيري درجه مواجهه با اشكال مختلف خشونت در كودكان از ابعاد مختلف (مواجهه با خشونت پدر عليه مادر، مواجهه با خشونت در محله يا مدرسه، مواجهه با مشاجره والدين، درگيري كودك در خشونت والدين، خشونت بزرگسالان عليه كودك، مواجهه با عوامل خطرزاي زندگي، مواجهه با خشونت از طريق استفاده از فناوري هاي تصويري خشونت بار) مي باشد این آزمون بصورت ایرانی شده آماده گردیده است