فرزند شما چقدر در انجام تکالیف خود مشکل دارد؟

توضیحات

«مامان! خسته شدم، چرا مشق‌هام تموم نمی‌شن؟»، «باز هم که تکلیفت رو ننوشتی؟»، «چرا هرچی میگم بنویس، تو یه چیز دیگه می‌نویسی؟» و ... . اینها جملات آشنایی هستند که احتمالا شما هم با آنها سروکار داشته‌اید. اما آیا تا به حال به مساله «تکیف خانه کودک» و «مشکلات آن» به صورت جدی فکر کرده‌اید؟ آیا می‌دانستید که «تکلیف خانه» نقش مهمی در یادگیری کودک شما دارد؟ بخش عمده یادگیری در کلاس درس است و فعالیت خارج از مدرسه به عنوان مکملی برای آن می‌باشد، از این رو تکیف خانه از مهمترین عوامل تحقق یادگیری است، که شکل و نوع آن با توجه به برداشتی که از یادگیری می‌شود، متفاوت خواهد بود. امروزه از یادگیری به عنوان «تغییر در توانایی انسان» یاد می‌شود، که به دنبال این تعریف گستره‌ی وسیعی از انواع تکلیف را می‌توان تعریف نمود. این آزمون به شما کمک می‌کند تا از وضعیت انجام تکالیف فرزند دلبندتان اطلاعات بیشتری به دست بیاورید.

20 سوال
--- دقیقه
0
40

برچسب ها

مشکل, آزمون, اندازه, اضطراب, ترس, ارزیابی, شناسایی, والدین, اجبار, خانه, درس, معلم,

دریافت کد Embed

نظر شما

محصولات و آزمون های مرتبط

 • آیا کودکتان هنگام درمان دندان‌پزشکی اضطراب دارد؟

  بیماران مراجعه کننده به دندان‌پزشک به خصوصی کودکان در بسیاری موارد، ترس‌های ناشناخته‌ای را نشان می‌دهند. کنترل استرس کودکان در طی اعمال دندان‌پزشکی یکی از مهمترین و اولین فاکتورهای موفقیت در درمان محسوب می‌شود. عوامل گوناگونی بر ایجاد درد و ترس در یک محیط دندان‌پزشکی مؤثر هستند که می‌توان به میزان رشد و تکامل کودک، فقدان تجربه قبلی یا عدم توانائی سازگاری با محیط و همچنین تجربیات گذشته کودک در ارتباط با محیط پزشکی و دندان پزشکی، اشاره کرد. این آزمون به شما کمک می‌کند تا به میزان اضطراب کودکتان در حین درمان دندان‌پزشکی پی برده و بتوانید بهتر آن را مدیریت کنید.

 • میزان اضطراب در کودکتان چقدر است؟

  براي كودكي كه نمي‌تواند به آرامي بنشيند و توجه كند، براي مدرسه آماده شود و در كلاس يا خانه تمركزش را حفظ كند مشكلات زيادي به وجود خواهد آمد. اما اين علائم هميشه ریشه در بیش‌فعالی کودک ندارد، مشكل شايد اضطراب باشد! اضطراب عبارت است از يک احساس ناخوشايند و مبهمِ هراس و دلواپسی که به فرد دست می‌دهد و شامل عدم اطمينان، درماندگی و برانگيختگی فيزيولوژی است. عواملی که باعث اضطراب در کودکان می‌شود شامل اختلاف والدین، فشار بیش از اندازه برای موفقیت کودک، تهدید کردن کودک، احساس گناه در کودک، بیماری‌های سخت افراد خانواده، ترس از مرگ خود یا اطرافیان، احساس طردشدگی، احساس بدگمانی، ممانعت کودک از شرکت در بازی و فعالیت‌ها و بی‌توجهی به حس مالکیت کودک است. با انجام این آزمون بر روی فرزندتان میزان اضطراب کودک دل‌بندتان را بسنجید.

 • آزمون تعیین میزان جو نوآوری در سازمان

  این آزمون به بررسی جو نوآوری در سازمان می پردازد

 • آزمون میزان حمایت از خلاقیت و نوآوری در سازمان

  بررسی میزان حمایت از خلاقیت، نوآوری و ابتکار عمل های شغلی در سازمان

 • آزمون سنجش میزان اشتیاق به رایانه

  این آزمون به ارزیابی اینکه فرد به چه میزان علاقه و اشتیاق دارد که در محیط کاریی خود از رایانه استفاده استفاده کند، می پردازد

 • آزمون سنجش میزان كنترل و اثربخشی و در سازمان كارآفرینانه

  این آزمون به وسیله «كورنوال و پرلمن» برای سنجش میزان كنترل و اثربخشی در سازمان كارآفرینانه طراحی شده است

 • آزمون کانرز والدین

  هدف این آزمون تشخیص کودکان مبتلا به اختلال نقص توجه می باشد. در این آزمون تعدادی از مشکلات شایعی که کودکان دارند آمده است لطفا هر عبارت را بر اساس رفتار فرزندان در طول یک ماه گذشته درجه بندی نمایید. برای هر عبارت از خود بپرسید: "طی یک ماه گذشته این مشکل در چه حدی وجود داشته است؟"

 • مقیاس اُتیسم در کودکتان چقدر است؟

  اتیسم یا درخودماندگی ضایعه‌ای است که از اختلال در مغز به وجود می‌آید و باعث می شود که فرد نتواند به خوبی اطلاعات ورودی (به خصوص اطلاعات شنیداری) را پردازش کند. این اختلال با رفتارهای ارتباطی و کلامی غیرطبیعی مشخص می‌شود و علائم آن تا پیش از سه سالگی بروز می‌کند. علّت اصلی آن ناشناخته‌است، گرچه برخی در موارد اندک تقابل بین ژنی و جهش ژنتیکی و در مواردی نادر عوامل آسیب‌رسان در مراحل اولیه رشد مانند فلزات سنگین موجود در جو و حشره‌کش‌ها را در بروز آن موثر دانسته‌اند. کودکان و بزرگسالان مبتلا به اوتیسم، در ارتباطات کلامی و غیر کلامی، تعاملات اجتماعی و فعالیت‌های مربوط به بازی، مشکل دارند. این اختلال، ارتباط با دیگران و دنیای خارج را برای آنان دشوار می‌سازد. با انجام این آزمون مقیاس اتیسم را در کودک خود بدست آورید.

 • کودک شما تا چه میزان درگیر مشکلات رفتاری است؟

  آیا کودک شما رفتارپرخاشگرانه دارد؟ مدام لجبازی و نافرمانی می کند و یا این که شدیدا گوشه‌گیر است؟ ترسو است و اضطراب دارد؟ آیا کودکتان در یادگیری تمرکز لازم را ندارد و احساس می‌کنید که کند ذهن است؟ همه این مسائل ممکن است ریشه در مشکلات رفتاری کودکتان داشته باشد: رفتارهای گوناگون افراطی، مزمن، انحرافی کودک كه گستره آن شامل اعمال تهاجمی یا برانگیختگی ناگهانی، ‌اعمال افسرده‌گونه و گوشه‌گیرانه بوده و بروز آنها برای شما دور از انتظار است اختلالات رفتاری نامیده می‌شود. البته در تعریف اختلال رفتاری باید به میزان تکرار عمل، شدت رفتار مخرب، طول مدت، سن و موقعیتی كه رفتار در آن بروز می‌كند توجه داشت. مشکلات رفتاری کودک می‌تواند ریشه در اختلالات ژنتیکی، فضای نامساعد خانوادگی، تاثیرات سوء فرهنگی و اجتماعی و تجربه‌های نامطلوب او باشد. با انجام این آزمون پی می‌برید که کودک شما تا چه اندازه درگیر اختلالات رفتاری است.

 • میزان خودکارآمدی کودکتان را بسنجید

  یکی از جنبه‌های مهم رشد در انسان که باید به آن توجه کرد، رشد اجتماعی اوست، و این مساله ریشه در اجتماعی بودن انسان دارد. از این رو شما به عنوان والدین و یا مربی کودک باید در تربیت او علاوه بر افزایش توانمندی‌های فردی، به رشد اجتماعی او نیز بپردازید و زمینه حضور او را در اجتماعات و فعالیت‌های اجتماعی و پذیرش نقش‌های مختلف، فراهم سازید. یکی از معیارهای مناسب برای سنجش میزان رشد اجتماعی کودکتان، «خودکارآمدی» است، که به معنای قضاوتی است که افراد نسبت به توانمندی‌هایشان برای ساماندهی و انجام اعمالی که برای رسیدن به هدفی خاص انتخاب کرده‌اند، می‌باشد. خودکارآمدی از آن رو اهمیت دارد که ارتباط بسیار نزدیکی با میزان عملکرد، انگیزه و علایق، اعتماد و عزت نفس، اندیشه‌ها و عواطف کودک دل‌بندتان دارد. با انجام این آزمون میزان خودکارآمدی کودکتان را بسنجید.

 • آیا کودکان تجربه اذیت و آزار داشته است؟

  ممکن است کودک شما مورد کودک آزاری قرار گرفته باشد اما به دلایلی آن را از شما مخفی کرده باشد و یا حتی ممکن است والدین کودک ناخودآگاه کاری کرده باشند که مصداق کودک آزاری باشد.کودک‌آزاری مجموعه رفتارهایی است که از طرف بزرگ‌سالان‌ به‌ صورت‌ عمدی و غیر عمدی به روح و روان کودک آزار می‌رساند، مانند آسیب روانی یا جسمی، سوء استفاده جنسی، اهمال در درمان یا درمان‌ ناقص‌. کودک‌آزاری جسمی، بدرفتاری جنسی، بدرفتاری عاطفی و غفلت از کودک، چهار نوع از کودک‌آزاری هستند که هرکدام دلایل خاص خود را دارند، اما دلایلی که در بین همه‌ی این موارد مشترک‌اند و شاید مهم‌تر از بقیه باشند، فقر فرهنگی و اقتصادی خانواده، اختلافات زناشویی و اعتیاد والدین هستند، که در جای خود باید ریشه‌یابی و چاره‌اندیشی لازم صورت پذیرد. در کنار دلایل کودک‌آزاری که می‌تواند یک عامل شناسایی و بلکه هشداردهنده باشد، هر نوع کودک‌آزاری نشانه‌ها و آثار کوتاه‌مدتی دارند که با توجه به ظاهر، گفتار و رفتار کودک قابل شناسایی است. نکته‌ی قابل تامل آنکه در صورتی که برای این معضل در اسرع وقت چاره‌اندیشی نشود، آثار بلندمدت ناگواری برای کودک به همراه دارد که بروز مشکلات جسمی و عاطفی پایدار از جمله‌ی این آثار می‌باشد. با انجام این آزمون بر روی کودک خود می توانید به این موضوع پی ببرید که آیا فرزند شما مورد کودک آزاری قرار گرفته است یا خیر؟

 • میزان ضعف در عملکرد اجرایی کودک خود را بسنجید

  آیا کودک شما به تنهایی قادر به شروع کاری نیست؟ نمی‌تواند برای کارهایش برنامه‌ریزی داشته باشد؟ در کنترل احساسات و هیجاناتش مشکل دارد؟ در به خاطر سپردن یا یادآوری مسائل ضعف دارد؟ مشکل شاید از ناکنش‌وری یا ضعف در عملکرد اجرایی کودک شما باشد. عملکرد اجرایی مجموعه‌ای از عملیات پردازشی در مغز است که با توجه به اطلاعات دریافتی، باید مسیر رسیدن به هدف را با استفاده از رفتار مناسب، مشخص نماید. در این میان هرگونه اختلالی که منجر به عدم پردازش صحیح در مغز شود، به گونه‌ای که نتوان مسیر درست یا رفتار مناسب را برای رسیدن به هدف تشخیص داد، ناکنش‌وری یا ضعف در عملکرد اجرایی نامیده می‌شود. این اختلال نوعی تأخیر رشدی در کودکان می‌باشد که اصولا علت پزشکی، محیطی و هوشی مشخص ندارد. با انجام این آزمون بهترین عبارات را برای توصیف رفتار شش ماه گذشته کودک خود انتخاب کرده و وضعیت عملکرد اجرایی او را بسنجید.

 • آزمون مقياس مواجهه كودك با خشونت خانگي

  اين آزمون داراي 30 سوال بوده و هدف آن اندازه گيري درجه مواجهه با اشكال مختلف خشونت در كودكان از ابعاد مختلف (مواجهه با خشونت پدر عليه مادر، مواجهه با خشونت در محله يا مدرسه، مواجهه با مشاجره والدين، درگيري كودك در خشونت والدين، خشونت بزرگسالان عليه كودك، مواجهه با عوامل خطرزاي زندگي، مواجهه با خشونت از طريق استفاده از فناوري هاي تصويري خشونت بار) مي باشد این آزمون بصورت ایرانی شده آماده گردیده است

 • کودکتان در مورد خود چگونه فکر می کند؟

  آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که طرز تفکر کودک‌تان نسبت به خودش تا حد زیادی با شکل‌گیری شخصیت و آینده‌ای که انتظار او را می‌کشد، مرتبط است؟ طرز تفکر فرد نسبت به خود یا «خودپنداره» شامل نگرش‌ها، احساسات و دانش فرد درباره‌ توانایی‌، مهارت و قـابلیت پذیـرش اجـتماعی خویش است و تمام ابعاد‌ شـناختی‌، ادراکـی، عـاطفی و رویه‌های ارزیابی را در بر می‌گیرد. نکته‌ی بسیار مهم این است که خودپنداره پدیده‌ای اکتسابی است و از زمان تولد با نقشی که پدر و مادر ایفا می‌کنند شروع می‌شود و تا زمان مدرسه و ارتباط با معلمان، مربیان و دیگر همسالان ادامه می‌یابد، بدین ترتیب که خودپنداره فرد به مرور از واکنش دیگران، مقایسه با دیگران، نقش‌های‌ اجتماعی‌ و همانندسازی شکل گرفته و به مرور شخصیت او را تشکیل می‌دهد. و این شخصیت اوست که ضامن کامیابی یا ناکامی او در عرصه‌های مختلف زندگی است. با انجام این آزمون بر روی فرزند دلبندتان از افکار و احساسات او نسبت به خودش، پرده بردارید!

 • آزمون رابطه والد و کودک

  این آژمون به بررسی رابطه بین پدر و مادر و کودک می پردازد