آیا کودکتان هنگام درمان دندان‌پزشکی اضطراب دارد؟

توضیحات

بیماران مراجعه کننده به دندان‌پزشک به خصوصی کودکان در بسیاری موارد، ترس‌های ناشناخته‌ای را نشان می‌دهند. کنترل استرس کودکان در طی اعمال دندان‌پزشکی یکی از مهمترین و اولین فاکتورهای موفقیت در درمان محسوب می‌شود. عوامل گوناگونی بر ایجاد درد و ترس در یک محیط دندان‌پزشکی مؤثر هستند که می‌توان به میزان رشد و تکامل کودک، فقدان تجربه قبلی یا عدم توانائی سازگاری با محیط و همچنین تجربیات گذشته کودک در ارتباط با محیط پزشکی و دندان پزشکی، اشاره کرد. این آزمون به شما کمک می‌کند تا به میزان اضطراب کودکتان در حین درمان دندان‌پزشکی پی برده و بتوانید بهتر آن را مدیریت کنید.

8 سوال
--- دقیقه
0
2


قیمت : 800 تومان
خرید آزمون

برچسب ها

آزمون, اضطراب, ترس, بیمار, ارزیابی, شناسایی, درمان, دندانپزشکی,

دریافت کد Embed

نظر شما

محصولات و آزمون های مرتبط

 • فرزند شما چقدر در انجام تکالیف خود مشکل دارد؟

  «مامان! خسته شدم، چرا مشق‌هام تموم نمی‌شن؟»، «باز هم که تکلیفت رو ننوشتی؟»، «چرا هرچی میگم بنویس، تو یه چیز دیگه می‌نویسی؟» و ... . اینها جملات آشنایی هستند که احتمالا شما هم با آنها سروکار داشته‌اید. اما آیا تا به حال به مساله «تکیف خانه کودک» و «مشکلات آن» به صورت جدی فکر کرده‌اید؟ آیا می‌دانستید که «تکلیف خانه» نقش مهمی در یادگیری کودک شما دارد؟ بخش عمده یادگیری در کلاس درس است و فعالیت خارج از مدرسه به عنوان مکملی برای آن می‌باشد، از این رو تکیف خانه از مهمترین عوامل تحقق یادگیری است، که شکل و نوع آن با توجه به برداشتی که از یادگیری می‌شود، متفاوت خواهد بود. امروزه از یادگیری به عنوان «تغییر در توانایی انسان» یاد می‌شود، که به دنبال این تعریف گستره‌ی وسیعی از انواع تکلیف را می‌توان تعریف نمود. این آزمون به شما کمک می‌کند تا از وضعیت انجام تکالیف فرزند دلبندتان اطلاعات بیشتری به دست بیاورید.

 • میزان اضطراب در کودکتان چقدر است؟

  براي كودكي كه نمي‌تواند به آرامي بنشيند و توجه كند، براي مدرسه آماده شود و در كلاس يا خانه تمركزش را حفظ كند مشكلات زيادي به وجود خواهد آمد. اما اين علائم هميشه ریشه در بیش‌فعالی کودک ندارد، مشكل شايد اضطراب باشد! اضطراب عبارت است از يک احساس ناخوشايند و مبهمِ هراس و دلواپسی که به فرد دست می‌دهد و شامل عدم اطمينان، درماندگی و برانگيختگی فيزيولوژی است. عواملی که باعث اضطراب در کودکان می‌شود شامل اختلاف والدین، فشار بیش از اندازه برای موفقیت کودک، تهدید کردن کودک، احساس گناه در کودک، بیماری‌های سخت افراد خانواده، ترس از مرگ خود یا اطرافیان، احساس طردشدگی، احساس بدگمانی، ممانعت کودک از شرکت در بازی و فعالیت‌ها و بی‌توجهی به حس مالکیت کودک است. با انجام این آزمون بر روی فرزندتان میزان اضطراب کودک دل‌بندتان را بسنجید.

 • تست خودشناسی: کودک درون شما سالم است یا بیمار؟!

  آزمونی برای نقب زدن به دنیای درونی خودتان. آزمون روان‌سنجی پیش رویتان برای آشنایی بیشتر با کودک درونتان تدارک دیده شده. برای این‌که بتوایند آن را حس کنید و از این به بعد به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنید که هر چند وقت یک بار بشود به او سری بزنید، احوالش را بپرسید و از سلامتی‌اش مطمئن شوید! برای این‌که بتوانید از سالم یا بیمار بودن کودک درونتان اطلاع یابید به سوالات پاسخ دهید تا وضعیت سلامت کودک درونتان را بسنجید

 • مقیاس اُتیسم در کودکتان چقدر است؟

  اتیسم یا درخودماندگی ضایعه‌ای است که از اختلال در مغز به وجود می‌آید و باعث می شود که فرد نتواند به خوبی اطلاعات ورودی (به خصوص اطلاعات شنیداری) را پردازش کند. این اختلال با رفتارهای ارتباطی و کلامی غیرطبیعی مشخص می‌شود و علائم آن تا پیش از سه سالگی بروز می‌کند. علّت اصلی آن ناشناخته‌است، گرچه برخی در موارد اندک تقابل بین ژنی و جهش ژنتیکی و در مواردی نادر عوامل آسیب‌رسان در مراحل اولیه رشد مانند فلزات سنگین موجود در جو و حشره‌کش‌ها را در بروز آن موثر دانسته‌اند. کودکان و بزرگسالان مبتلا به اوتیسم، در ارتباطات کلامی و غیر کلامی، تعاملات اجتماعی و فعالیت‌های مربوط به بازی، مشکل دارند. این اختلال، ارتباط با دیگران و دنیای خارج را برای آنان دشوار می‌سازد. با انجام این آزمون مقیاس اتیسم را در کودک خود بدست آورید.

 • کودک شما تا چه میزان درگیر مشکلات رفتاری است؟

  آیا کودک شما رفتارپرخاشگرانه دارد؟ مدام لجبازی و نافرمانی می کند و یا این که شدیدا گوشه‌گیر است؟ ترسو است و اضطراب دارد؟ آیا کودکتان در یادگیری تمرکز لازم را ندارد و احساس می‌کنید که کند ذهن است؟ همه این مسائل ممکن است ریشه در مشکلات رفتاری کودکتان داشته باشد: رفتارهای گوناگون افراطی، مزمن، انحرافی کودک كه گستره آن شامل اعمال تهاجمی یا برانگیختگی ناگهانی، ‌اعمال افسرده‌گونه و گوشه‌گیرانه بوده و بروز آنها برای شما دور از انتظار است اختلالات رفتاری نامیده می‌شود. البته در تعریف اختلال رفتاری باید به میزان تکرار عمل، شدت رفتار مخرب، طول مدت، سن و موقعیتی كه رفتار در آن بروز می‌كند توجه داشت. مشکلات رفتاری کودک می‌تواند ریشه در اختلالات ژنتیکی، فضای نامساعد خانوادگی، تاثیرات سوء فرهنگی و اجتماعی و تجربه‌های نامطلوب او باشد. با انجام این آزمون پی می‌برید که کودک شما تا چه اندازه درگیر اختلالات رفتاری است.

 • آزمون عادات خواب کودکان

  اين ابزار توسط اونز و همکاران (2000) ساخته شده و در مطالعات گوناگوني به کار گرفته شده است سوالات به صورت چند گزينه‌اي بود، از آنها خواسته شد در صورت تکرار رفتار به صورت 5-7 روز در هفته، گزينه معمولاً ؛ 2-4 بار در هفته، گزينه گاهي اوقات و 0-1 بار در هفته، گزينه ندرتاً را علامت گذاري نمايند. هنگام پاسخ به سوالات به الگوي خواب کودکتان طي يک هفته گذشته فکر کنيد (در صورتي که کودکتان طي هفته گذشته بيمار بوده يا مشکل خاصي در خانه داشته است هفته ديگري را در نظر داشته باشيد).

 • آیا کودکان تجربه اذیت و آزار داشته است؟

  ممکن است کودک شما مورد کودک آزاری قرار گرفته باشد اما به دلایلی آن را از شما مخفی کرده باشد و یا حتی ممکن است والدین کودک ناخودآگاه کاری کرده باشند که مصداق کودک آزاری باشد.کودک‌آزاری مجموعه رفتارهایی است که از طرف بزرگ‌سالان‌ به‌ صورت‌ عمدی و غیر عمدی به روح و روان کودک آزار می‌رساند، مانند آسیب روانی یا جسمی، سوء استفاده جنسی، اهمال در درمان یا درمان‌ ناقص‌. کودک‌آزاری جسمی، بدرفتاری جنسی، بدرفتاری عاطفی و غفلت از کودک، چهار نوع از کودک‌آزاری هستند که هرکدام دلایل خاص خود را دارند، اما دلایلی که در بین همه‌ی این موارد مشترک‌اند و شاید مهم‌تر از بقیه باشند، فقر فرهنگی و اقتصادی خانواده، اختلافات زناشویی و اعتیاد والدین هستند، که در جای خود باید ریشه‌یابی و چاره‌اندیشی لازم صورت پذیرد. در کنار دلایل کودک‌آزاری که می‌تواند یک عامل شناسایی و بلکه هشداردهنده باشد، هر نوع کودک‌آزاری نشانه‌ها و آثار کوتاه‌مدتی دارند که با توجه به ظاهر، گفتار و رفتار کودک قابل شناسایی است. نکته‌ی قابل تامل آنکه در صورتی که برای این معضل در اسرع وقت چاره‌اندیشی نشود، آثار بلندمدت ناگواری برای کودک به همراه دارد که بروز مشکلات جسمی و عاطفی پایدار از جمله‌ی این آثار می‌باشد. با انجام این آزمون بر روی کودک خود می توانید به این موضوع پی ببرید که آیا فرزند شما مورد کودک آزاری قرار گرفته است یا خیر؟

 • کودکتان در مورد خود چگونه فکر می کند؟

  آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که طرز تفکر کودک‌تان نسبت به خودش تا حد زیادی با شکل‌گیری شخصیت و آینده‌ای که انتظار او را می‌کشد، مرتبط است؟ طرز تفکر فرد نسبت به خود یا «خودپنداره» شامل نگرش‌ها، احساسات و دانش فرد درباره‌ توانایی‌، مهارت و قـابلیت پذیـرش اجـتماعی خویش است و تمام ابعاد‌ شـناختی‌، ادراکـی، عـاطفی و رویه‌های ارزیابی را در بر می‌گیرد. نکته‌ی بسیار مهم این است که خودپنداره پدیده‌ای اکتسابی است و از زمان تولد با نقشی که پدر و مادر ایفا می‌کنند شروع می‌شود و تا زمان مدرسه و ارتباط با معلمان، مربیان و دیگر همسالان ادامه می‌یابد، بدین ترتیب که خودپنداره فرد به مرور از واکنش دیگران، مقایسه با دیگران، نقش‌های‌ اجتماعی‌ و همانندسازی شکل گرفته و به مرور شخصیت او را تشکیل می‌دهد. و این شخصیت اوست که ضامن کامیابی یا ناکامی او در عرصه‌های مختلف زندگی است. با انجام این آزمون بر روی فرزند دلبندتان از افکار و احساسات او نسبت به خودش، پرده بردارید!

 • چقدر برای مقابله با بیماری فرزندتان آمادگی دارید؟

  بیماری یکی از مسائل ناخوشایندی است که شما یا خانواده‌تان به نحوی دچار آن شده‌اید. بیماری در کودکان از آن رو که قابل ترحم‌ترند و درک کاملی از پیرامون خود ندارند، عموما چالش‌ها و فشارهای روانی بیشتری را برای خانواده به همراه دارد، که این فشارها در صورت کنترل نشدن می‌تواند بر کودک بیمار هم تاثیر بد داشته باشد. از این رو شما به عنوان والدین کودک وظیفه دارید تا خود را برای مقابله با بیماری فرزندتان آماده سازید. این آمادگی باورها و اعتقادات، شرایط عمومی خانواده، رعایت بهداشت، پیشگیری از بیماری و برخورد مناسب هنگام بیماری کودکتان را در بر می‌گیرد. با انجام این آزمون می‌توانید آمادگی خود را برای مقابله با بیماری کودکتان سنجش نمایید.

 • آیا کودک شما احساس تنهایی می کند؟

  تنهایی، نوعی احساس تهی بودن و خلاء درونی است، که مرزی نمی شناسد و در پیر و جوان و هر فرهنگی وجود دارد. کودکانی که احساس تنهایی می کنند رابطه خوبی با همسالانشان ندارند و غالباً خود را مطرود می دانند. این احساس به عزت نفس آنها لطمه شدیدی می زند. در ضمن ممکن است آنها احساس اندوه، نارضایتی، کسل بودن و اضطراب کنند که احتمالاً سالها ادامه خواهد داشت. اولین گام برای بررسی وضعیت کودکان تنها، ارزیابی آنهاست و والدین باید بر روی نشانه های تنهایی تمرکز کنند: آیا کودک خجول، مضطرب، نامطمئن یا غمگین است؟ آیا نسبت به محیط خود بی علاقگی نشان می دهد؟ آیا از سوی همسالان خود طرف شده است؟ آیا علاقه ای به ارتباط برقرار کردن ندارد؟ آیا فقدان مهارت های اجتماعی مانع از تعامل او با دیگران می شود؟ آیا تمایلی به استفاده از مهارت های اجتماعی خود نشان نمی دهد؟ آیا قربانی همسالان خود شده است؟ آیا اخیراً احساس تنهایی می کند یا همواره این احساس را داشته است؟ در این آزمون می توانید با بررسی رفتارهای کودکتان میزان تنهایی او را بسنجید.

 • میزان مشکلات رفتاری را در کودک خردسالتان بسنجید

  همه ما در اطرافیان یا خانواده خود با کودکان خردسالی سروکار داشته‌ایم، که خجالتی‌اند، مدام پرخاش می‌کنند، اصلا به حرف بزرگتر توجه ندارند و یا رفتارغیرمعمولی از خود بروز می‌دهند. اگرچه اکثر این رفتار پس از اینکه کودک سنین خردسالی را پشت سر گذاشت و وارد مدرسه شد، به مرور اصلاح می‌شود، اما ممکن است برخی از این رفتار و عادات در او باقی بماند. این آزمون به شما این امکان را می‌دهد تا میزان مشکلات رفتاری را در کودکان پیش‌دبستانی ارزیابی نموده و بتوانید تصمیم بهتری در قبال آنها بگیرید.

 • آزمون ارزیابی عملکرد مدیران

  با توجه به این آزمون، میتوان عملکرد مدیران سازمانی را سنجید

 • آزمون ارزیابی عملکرد کارکنان

  پس از مطالعه هر جمله، با توجه به طیف، گزینه ای که به بهترین شکل نظر شما را نشان می‌دهد، انتخاب نمایید

 • آزمون ارزیابی عملکرد و بهبود

  بررسی تأثیر فرآیند جدید بررسی عملکرد وتوسعه

 • آزمون ارزیابی عملکرد و سیستم حقوق و دستمزد

  بررسی نگرش کارکنان در زمینه فرآیند ارزیابی عملکرد و سیستم حقوق و دستمزد سازمان