کودک شما تا چه میزان درگیر مشکلات رفتاری است؟

توضیحات

آیا کودک شما رفتارپرخاشگرانه دارد؟ مدام لجبازی و نافرمانی می کند و یا این که شدیدا گوشه‌گیر است؟ ترسو است و اضطراب دارد؟ آیا کودکتان در یادگیری تمرکز لازم را ندارد و احساس می‌کنید که کند ذهن است؟ همه این مسائل ممکن است ریشه در مشکلات رفتاری کودکتان داشته باشد: رفتارهای گوناگون افراطی، مزمن، انحرافی کودک كه گستره آن شامل اعمال تهاجمی یا برانگیختگی ناگهانی، ‌اعمال افسرده‌گونه و گوشه‌گیرانه بوده و بروز آنها برای شما دور از انتظار است اختلالات رفتاری نامیده می‌شود. البته در تعریف اختلال رفتاری باید به میزان تکرار عمل، شدت رفتار مخرب، طول مدت، سن و موقعیتی كه رفتار در آن بروز می‌كند توجه داشت. مشکلات رفتاری کودک می‌تواند ریشه در اختلالات ژنتیکی، فضای نامساعد خانوادگی، تاثیرات سوء فرهنگی و اجتماعی و تجربه‌های نامطلوب او باشد. با انجام این آزمون پی می‌برید که کودک شما تا چه اندازه درگیر اختلالات رفتاری است.

33 سوال
--- دقیقه
0
2


قیمت : 800 تومان
خرید آزمون

برچسب ها

رفتار, روانشناسی, آزمون, بیمار, دیگران, ارزیابی, شناسایی, والدین,

دریافت کد Embed

نظر شما

محصولات و آزمون های مرتبط

 • آزمون کانرز والدین

  هدف این آزمون تشخیص کودکان مبتلا به اختلال نقص توجه می باشد. در این آزمون تعدادی از مشکلات شایعی که کودکان دارند آمده است لطفا هر عبارت را بر اساس رفتار فرزندان در طول یک ماه گذشته درجه بندی نمایید. برای هر عبارت از خود بپرسید: "طی یک ماه گذشته این مشکل در چه حدی وجود داشته است؟"

 • آزمون (همدلی – بهر و تحلیل ) کودکان

  این آزمون به بررسی میزان همدلی در کودکان خردسال می پردازد

 • مقیاس اُتیسم در کودکتان چقدر است؟

  اتیسم یا درخودماندگی ضایعه‌ای است که از اختلال در مغز به وجود می‌آید و باعث می شود که فرد نتواند به خوبی اطلاعات ورودی (به خصوص اطلاعات شنیداری) را پردازش کند. این اختلال با رفتارهای ارتباطی و کلامی غیرطبیعی مشخص می‌شود و علائم آن تا پیش از سه سالگی بروز می‌کند. علّت اصلی آن ناشناخته‌است، گرچه برخی در موارد اندک تقابل بین ژنی و جهش ژنتیکی و در مواردی نادر عوامل آسیب‌رسان در مراحل اولیه رشد مانند فلزات سنگین موجود در جو و حشره‌کش‌ها را در بروز آن موثر دانسته‌اند. کودکان و بزرگسالان مبتلا به اوتیسم، در ارتباطات کلامی و غیر کلامی، تعاملات اجتماعی و فعالیت‌های مربوط به بازی، مشکل دارند. این اختلال، ارتباط با دیگران و دنیای خارج را برای آنان دشوار می‌سازد. با انجام این آزمون مقیاس اتیسم را در کودک خود بدست آورید.

 • میزان خودکارآمدی کودکتان را بسنجید

  یکی از جنبه‌های مهم رشد در انسان که باید به آن توجه کرد، رشد اجتماعی اوست، و این مساله ریشه در اجتماعی بودن انسان دارد. از این رو شما به عنوان والدین و یا مربی کودک باید در تربیت او علاوه بر افزایش توانمندی‌های فردی، به رشد اجتماعی او نیز بپردازید و زمینه حضور او را در اجتماعات و فعالیت‌های اجتماعی و پذیرش نقش‌های مختلف، فراهم سازید. یکی از معیارهای مناسب برای سنجش میزان رشد اجتماعی کودکتان، «خودکارآمدی» است، که به معنای قضاوتی است که افراد نسبت به توانمندی‌هایشان برای ساماندهی و انجام اعمالی که برای رسیدن به هدفی خاص انتخاب کرده‌اند، می‌باشد. خودکارآمدی از آن رو اهمیت دارد که ارتباط بسیار نزدیکی با میزان عملکرد، انگیزه و علایق، اعتماد و عزت نفس، اندیشه‌ها و عواطف کودک دل‌بندتان دارد. با انجام این آزمون میزان خودکارآمدی کودکتان را بسنجید.

 • آزمون مقياس مواجهه كودك با خشونت خانگي

  اين آزمون داراي 30 سوال بوده و هدف آن اندازه گيري درجه مواجهه با اشكال مختلف خشونت در كودكان از ابعاد مختلف (مواجهه با خشونت پدر عليه مادر، مواجهه با خشونت در محله يا مدرسه، مواجهه با مشاجره والدين، درگيري كودك در خشونت والدين، خشونت بزرگسالان عليه كودك، مواجهه با عوامل خطرزاي زندگي، مواجهه با خشونت از طريق استفاده از فناوري هاي تصويري خشونت بار) مي باشد این آزمون بصورت ایرانی شده آماده گردیده است

 • کودکتان در مورد خود چگونه فکر می کند؟

  آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که طرز تفکر کودک‌تان نسبت به خودش تا حد زیادی با شکل‌گیری شخصیت و آینده‌ای که انتظار او را می‌کشد، مرتبط است؟ طرز تفکر فرد نسبت به خود یا «خودپنداره» شامل نگرش‌ها، احساسات و دانش فرد درباره‌ توانایی‌، مهارت و قـابلیت پذیـرش اجـتماعی خویش است و تمام ابعاد‌ شـناختی‌، ادراکـی، عـاطفی و رویه‌های ارزیابی را در بر می‌گیرد. نکته‌ی بسیار مهم این است که خودپنداره پدیده‌ای اکتسابی است و از زمان تولد با نقشی که پدر و مادر ایفا می‌کنند شروع می‌شود و تا زمان مدرسه و ارتباط با معلمان، مربیان و دیگر همسالان ادامه می‌یابد، بدین ترتیب که خودپنداره فرد به مرور از واکنش دیگران، مقایسه با دیگران، نقش‌های‌ اجتماعی‌ و همانندسازی شکل گرفته و به مرور شخصیت او را تشکیل می‌دهد. و این شخصیت اوست که ضامن کامیابی یا ناکامی او در عرصه‌های مختلف زندگی است. با انجام این آزمون بر روی فرزند دلبندتان از افکار و احساسات او نسبت به خودش، پرده بردارید!

 • آزمون دلبستگی کودکان در دوره ی میانی (KCAQ)

  سنجش دلبستگی کودکان در دوره ی میانی (قبل از دبستان و دبستان) از ابعاد مختلف (تکامل انطباقی مثبت، واکنش هیجانی، رفتارهای منفی، دوری گزیدن از حمایت چهره ی دلبستگی/فرد مراقب)، هدف این آزمون می باشد

 • آزمون پایداری و پشتکار کودکان

  مقیاس پایداری و پشتکار کودکان (PS) توسط دوبی لوفی و آرای کوهن ساخته شده است که از 40 گویه تشکیل شده است که به منظور سنجش پایداری و پشتکار در کودکان بکار می رود.

 • میزان مشکلات رفتاری را در کودک خردسالتان بسنجید

  همه ما در اطرافیان یا خانواده خود با کودکان خردسالی سروکار داشته‌ایم، که خجالتی‌اند، مدام پرخاش می‌کنند، اصلا به حرف بزرگتر توجه ندارند و یا رفتارغیرمعمولی از خود بروز می‌دهند. اگرچه اکثر این رفتار پس از اینکه کودک سنین خردسالی را پشت سر گذاشت و وارد مدرسه شد، به مرور اصلاح می‌شود، اما ممکن است برخی از این رفتار و عادات در او باقی بماند. این آزمون به شما این امکان را می‌دهد تا میزان مشکلات رفتاری را در کودکان پیش‌دبستانی ارزیابی نموده و بتوانید تصمیم بهتری در قبال آنها بگیرید.

 • تست خودشناسی: کودک درون شما سالم است یا بیمار؟!

  آزمونی برای نقب زدن به دنیای درونی خودتان. آزمون روان‌سنجی پیش رویتان برای آشنایی بیشتر با کودک درونتان تدارک دیده شده. برای این‌که بتوایند آن را حس کنید و از این به بعد به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنید که هر چند وقت یک بار بشود به او سری بزنید، احوالش را بپرسید و از سلامتی‌اش مطمئن شوید! برای این‌که بتوانید از سالم یا بیمار بودن کودک درونتان اطلاع یابید به سوالات پاسخ دهید تا وضعیت سلامت کودک درونتان را بسنجید

 • آزمون هوش کودکان

  در این آزمون هوش کودک شما مورد ارزیابی قرار گرفته میشود

 • آیا کودک شما دچار اختلالات دلبستگی است؟

  تا حالا به این نکته توجه کرده‌اید که مراقبت نامناسب از کودک و نداشتن سرپرست عاطفی می تواند او را دچار اختلالات دلبستگی نماید و اثرات آن ممکن است در آینده نیز در او بماند؟ دلبستگی عبارت است از پیوند عاطفی عمیق با افراد خاص در زندگی، به گونه‌ای که با تعامل با آنها احساس شعف و شادی و آرامش در کودک به وجود بیاید. چنین فرض شده‌است که مراقبت بیمارگونه و شدید از کودک شیرخوار یا کودک کم سن و سال توسط مراقب، منجر به اختلالات دلبستگی می‌شود. رفتارهایی نظیر آتش‌افروزی، آزار حیوانات و دروغگویی از جمله این اختلالات است. اختلالات دلبستگی معمولا پیش از پنج سالگی شروع می‌شود و ریشه در رابطه کودک با مراقبش دارد. کودک در شرایطی رشد کرده که نیازهای اساسی او به محبت، آرامش و محرکات مناسب و نیازهای جسمانی او مورد بی‌توجهی قرار گرفته‌است. تغييرات مكرر در مراقب اوليه نيز از شكل گرفتن يك دلبستگي ثابت جلوگيري مي‌كند. این پرسشنامه که به «آزمون اختلالات دلبستگی راندولف» معروف است، برای کودکان 5 تا 18 سال طراحی شده و به شما در مورد اختلالات دلبستگی کودکتان راهنمایی می‌کند.

 • میزان ضعف در عملکرد اجرایی کودک خود را بسنجید

  آیا کودک شما به تنهایی قادر به شروع کاری نیست؟ نمی‌تواند برای کارهایش برنامه‌ریزی داشته باشد؟ در کنترل احساسات و هیجاناتش مشکل دارد؟ در به خاطر سپردن یا یادآوری مسائل ضعف دارد؟ مشکل شاید از ناکنش‌وری یا ضعف در عملکرد اجرایی کودک شما باشد. عملکرد اجرایی مجموعه‌ای از عملیات پردازشی در مغز است که با توجه به اطلاعات دریافتی، باید مسیر رسیدن به هدف را با استفاده از رفتار مناسب، مشخص نماید. در این میان هرگونه اختلالی که منجر به عدم پردازش صحیح در مغز شود، به گونه‌ای که نتوان مسیر درست یا رفتار مناسب را برای رسیدن به هدف تشخیص داد، ناکنش‌وری یا ضعف در عملکرد اجرایی نامیده می‌شود. این اختلال نوعی تأخیر رشدی در کودکان می‌باشد که اصولا علت پزشکی، محیطی و هوشی مشخص ندارد. با انجام این آزمون بهترین عبارات را برای توصیف رفتار شش ماه گذشته کودک خود انتخاب کرده و وضعیت عملکرد اجرایی او را بسنجید.

 • آیا کودکتان احساس ناامیدی می کند؟

  آیا تاکنون به این فکر کرده‌ بودید که کودکان هم می‌توانند دچار ناامیدی شوند؟ نااميدی؛ يا انتظارات منفي در مورد آينده، به يك حالت هيجاني اطلاق مي‌شود كه زير مجموعه‌ي هيجان اصلي غم است. نااميدي نه تنها باعث افسردگي و درماندگي مي‌شود، بلكه انگيزه‌ي فرد را نيز از بين مي‌برد و او را از تلاش‌كردن باز مي‌دارد. اما بررسی ناامیدی در کودکان از آن جهت اهمیت دارد که عدم تصور مشخص کودکان در مورد آینده، و ارتباط اجتناب ناپذیری که ناامیدی با عدم اعتماد به نفس و در مراحل حادتر با افسردگی دارد، موجب گوشه‌گیری او از اجتماع شده و او را از تلاش برای رسیدن به اهداف خود باز می دارد. با انجام این آزمون بر روی کودک دل‌بندتان متوجه می‌شوید که ناامیدی تا چه اندازه به او نزدیک شده‌است و چگونه می‌توان آن را راند!

 • کودک شما تا چه میزان می‌تواند خشم خود را کنترل نماید؟

  خشم یکی از هیجانات اصلی انسان است. هنگامی که چیزی مطابق میل کودک نباشد و احساس ناکامی کند، کودک دچار عصبانیت می‌شود و اگر این عصبانیت کنترل نشود، کودک خشمگین شده و خشم خود را به صورت پرخاشگری، داد و بیداد و کتک کاری بروز می‌دهد. معمولا در سنین خردسالی مدت زمان خشم کوتاه‌تر و بروز آن خشونت بیشتری دارد که با گریه، داد و فریاد و ناسزاگویی، کتک‌کاری و پرت کردن اشیاء همراه است و در سنین بالاتر خشونت کمتر و مدت زمان بیشتری دارد، مثل قهر کردن و لجبازی. شما با انجام این آزمون بر روی فرزندتان می‌توانید به این نکته پی ببرید که کودکتان تا چه اندازه بر خشم خود مسلط است.