گاهی اوقات شناخت بهترین راه برای دوست داشتن و تربیت فرزندان دشوار است. گاهی متوجه رفتارهایی می شوید که شما را متحیر یا دلخور می کند و یا حتی می ترساند. برای آگاهی از نحوه عملکرد تربیتی و برخورد با کودکان باید اطلاعات مفیدی در زمینه بهداشت روان بدست آورد. این بسته کمک می کند تا با شناخت هرچه بیشتر فرزندان در زمینه تربیت آن ها به والدین کمک کند

12
9571

قیمت بسته : 6000 تومان
خرید بسته
قیمت : 300 تومان

میزان مشکلات رفتاری را در کودک خردسالتان بسنجید

همه ما در اطرافیان یا خانواده خود با کودکان خردسالی سروکار داشته‌ایم، که خجالتی‌اند، مدام پرخاش می‌کنند، اصلا به حرف بزرگتر توجه ندارند و یا رفتارغیرمعمولی از خود بروز می‌دهند. اگرچه اکثر این رفتار پس از اینکه کودک سنین خردسالی را پشت سر گذاشت و وارد مدرسه شد، به مرور اصلاح می‌شود، اما ممکن است برخی از این رفتار و عادات در او باقی بماند. این آزمون به شما این امکان را می‌دهد تا میزان مشکلات رفتاری را در کودکان پیش‌دبستانی ارزیابی نموده و بتوانید تصمیم بهتری در قبال آنها بگیرید.

قیمت : 1200 تومان

کودکتان خود را تا چه اندازه موثر می‌داند؟

موفقیت کودک در هر کاری تا حد زیادی به درک او نسبت به توانایی‌هایش وابسته است. «خوداثرمندی» در حقیقت شناخت فرد نسبت به توانایی خود برای انجام فعالیت، مقابله و کنترل یک موقعیت دشوار یا دسترسی به اهداف مطلوب است. نکته جالب اینجاست که خوداثرمندی ناشی از افکار و عواطف تجربه‌شده فرد در موقعیت مشابه است، و از آن رو قابل تغییر است. این مساله از آن جهت که اساس فعالیت، تلاش و پشتکار، حالات هیجانی و سلامت کودک را شکل می‌دهد، مهم و تاثیرگذار است. از کودک خود بخواهید که با دقت به سوالات این آزمون پاسخ دهد و باور به تاثیرگذاری خودش را بسنجد.

قیمت : 500 تومان

کودکان در مورد طلاق پدر و مادرشان چه فکر می‌کنند؟

این روزها طلاق یکی از معضلات پیچیده جامعه ماست. پدیده‌ای که نه تنها مسیر زندگی زن و مرد را تغییر می‌دهد، بلکه تاثیرات غیرقابل انکاری بر زندگی فرزندان آنها دارد. اگر فرزند طلاق دارید یا با او سروکار دارید حتما از او بخواهید که به سوالات این آزمون پاسخ دهد. پاسخ او تا حد زیادی بر زندگی آینده‌اش تاثیرگذار است، زیرا باور او را نسبت به زندگی خود و پدر و مادرش و نقشی که داشته مشخص می‌کند.

قیمت : رایگان

میزان اضطراب در کودکتان چقدر است؟

براي كودكي كه نمي‌تواند به آرامي بنشيند و توجه كند، براي مدرسه آماده شود و در كلاس يا خانه تمركزش را حفظ كند مشكلات زيادي به وجود خواهد آمد. اما اين علائم هميشه ریشه در بیش‌فعالی کودک ندارد، مشكل شايد اضطراب باشد! اضطراب عبارت است از يک احساس ناخوشايند و مبهمِ هراس و دلواپسی که به فرد دست می‌دهد و شامل عدم اطمينان، درماندگی و برانگيختگی فيزيولوژی است. عواملی که باعث اضطراب در کودکان می‌شود شامل اختلاف والدین، فشار بیش از اندازه برای موفقیت کودک، تهدید کردن کودک، احساس گناه در کودک، بیماری‌های سخت افراد خانواده، ترس از مرگ خود یا اطرافیان، احساس طردشدگی، احساس بدگمانی، ممانعت کودک از شرکت در بازی و فعالیت‌ها و بی‌توجهی به حس مالکیت کودک است. با انجام این آزمون بر روی فرزندتان میزان اضطراب کودک دل‌بندتان را بسنجید.

قیمت : رایگان

آیا کودک شما احساس تنهایی می کند؟

تنهایی، نوعی احساس تهی بودن و خلاء درونی است، که مرزی نمی شناسد و در پیر و جوان و هر فرهنگی وجود دارد. کودکانی که احساس تنهایی می کنند رابطه خوبی با همسالانشان ندارند و غالباً خود را مطرود می دانند. این احساس به عزت نفس آنها لطمه شدیدی می زند. در ضمن ممکن است آنها احساس اندوه، نارضایتی، کسل بودن و اضطراب کنند که احتمالاً سالها ادامه خواهد داشت. اولین گام برای بررسی وضعیت کودکان تنها، ارزیابی آنهاست و والدین باید بر روی نشانه های تنهایی تمرکز کنند: آیا کودک خجول، مضطرب، نامطمئن یا غمگین است؟ آیا نسبت به محیط خود بی علاقگی نشان می دهد؟ آیا از سوی همسالان خود طرف شده است؟ آیا علاقه ای به ارتباط برقرار کردن ندارد؟ آیا فقدان مهارت های اجتماعی مانع از تعامل او با دیگران می شود؟ آیا تمایلی به استفاده از مهارت های اجتماعی خود نشان نمی دهد؟ آیا قربانی همسالان خود شده است؟ آیا اخیراً احساس تنهایی می کند یا همواره این احساس را داشته است؟ در این آزمون می توانید با بررسی رفتارهای کودکتان میزان تنهایی او را بسنجید.

قیمت : 800 تومان

چقدر برای مقابله با بیماری فرزندتان آمادگی دارید؟

بیماری یکی از مسائل ناخوشایندی است که شما یا خانواده‌تان به نحوی دچار آن شده‌اید. بیماری در کودکان از آن رو که قابل ترحم‌ترند و درک کاملی از پیرامون خود ندارند، عموما چالش‌ها و فشارهای روانی بیشتری را برای خانواده به همراه دارد، که این فشارها در صورت کنترل نشدن می‌تواند بر کودک بیمار هم تاثیر بد داشته باشد. از این رو شما به عنوان والدین کودک وظیفه دارید تا خود را برای مقابله با بیماری فرزندتان آماده سازید. این آمادگی باورها و اعتقادات، شرایط عمومی خانواده، رعایت بهداشت، پیشگیری از بیماری و برخورد مناسب هنگام بیماری کودکتان را در بر می‌گیرد. با انجام این آزمون می‌توانید آمادگی خود را برای مقابله با بیماری کودکتان سنجش نمایید.

قیمت : رایگان

میزان پرخاشگری در کودک خردسالتان چقدر است؟

پرخاشگری در کودکان خردسال یکی از مشکلات شایعی است که بسیاری از والدین با آن سروکار دارند. و معمولا به شیوه‌های مختلفی از قبیل بلندکردن صدا، زورگویی، ناسزاگویی، مسخره کردن و کتک زدن در کودکان نمایان می‌شود. پرخاشگری نوعی شیوه‌ی رفتاری است که به دنبال خشم ایجاد می‌شود، و در قالب رفتاری با هدف صدمه‌زدن یا آسیب‌رساندن به فردی که سعی دارد از بروز چنین آسیبی جلوگیری نماید، بروز می‌یابد. بروز ضعف‌های جسمانی مانند کمبود خواب، گرسنگی، خستگی و بیماری، محیط سرد و خشن خانواده، تنبیه بدنی مکرر، فشارهای معلم و همکلاسی‌ها و نمایش فیلم‌ها و صحنه‌های پرخاشگرانه از تلویزیون از جمله مهمترین عوامل پرخاشگری در کودکان است. آیا می‌خواهید بدانید که میزان پرخاشگری در کودکتان چقدر است؟ پس با ما در این آزمون همراه باشید!

قیمت : 300 تومان

کودک شما تا چه میزان می‌تواند خشم خود را کنترل نماید؟

خشم یکی از هیجانات اصلی انسان است. هنگامی که چیزی مطابق میل کودک نباشد و احساس ناکامی کند، کودک دچار عصبانیت می‌شود و اگر این عصبانیت کنترل نشود، کودک خشمگین شده و خشم خود را به صورت پرخاشگری، داد و بیداد و کتک کاری بروز می‌دهد. معمولا در سنین خردسالی مدت زمان خشم کوتاه‌تر و بروز آن خشونت بیشتری دارد که با گریه، داد و فریاد و ناسزاگویی، کتک‌کاری و پرت کردن اشیاء همراه است و در سنین بالاتر خشونت کمتر و مدت زمان بیشتری دارد، مثل قهر کردن و لجبازی. شما با انجام این آزمون بر روی فرزندتان می‌توانید به این نکته پی ببرید که کودکتان تا چه اندازه بر خشم خود مسلط است.

قیمت : رایگان

کودکتان در مورد خود چگونه فکر می کند؟

آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که طرز تفکر کودک‌تان نسبت به خودش تا حد زیادی با شکل‌گیری شخصیت و آینده‌ای که انتظار او را می‌کشد، مرتبط است؟ طرز تفکر فرد نسبت به خود یا «خودپنداره» شامل نگرش‌ها، احساسات و دانش فرد درباره‌ توانایی‌، مهارت و قـابلیت پذیـرش اجـتماعی خویش است و تمام ابعاد‌ شـناختی‌، ادراکـی، عـاطفی و رویه‌های ارزیابی را در بر می‌گیرد. نکته‌ی بسیار مهم این است که خودپنداره پدیده‌ای اکتسابی است و از زمان تولد با نقشی که پدر و مادر ایفا می‌کنند شروع می‌شود و تا زمان مدرسه و ارتباط با معلمان، مربیان و دیگر همسالان ادامه می‌یابد، بدین ترتیب که خودپنداره فرد به مرور از واکنش دیگران، مقایسه با دیگران، نقش‌های‌ اجتماعی‌ و همانندسازی شکل گرفته و به مرور شخصیت او را تشکیل می‌دهد. و این شخصیت اوست که ضامن کامیابی یا ناکامی او در عرصه‌های مختلف زندگی است. با انجام این آزمون بر روی فرزند دلبندتان از افکار و احساسات او نسبت به خودش، پرده بردارید!

قیمت : رایگان

آیا کودکتان احساس ناامیدی می کند؟

آیا تاکنون به این فکر کرده‌ بودید که کودکان هم می‌توانند دچار ناامیدی شوند؟ نااميدی؛ يا انتظارات منفي در مورد آينده، به يك حالت هيجاني اطلاق مي‌شود كه زير مجموعه‌ي هيجان اصلي غم است. نااميدي نه تنها باعث افسردگي و درماندگي مي‌شود، بلكه انگيزه‌ي فرد را نيز از بين مي‌برد و او را از تلاش‌كردن باز مي‌دارد. اما بررسی ناامیدی در کودکان از آن جهت اهمیت دارد که عدم تصور مشخص کودکان در مورد آینده، و ارتباط اجتناب ناپذیری که ناامیدی با عدم اعتماد به نفس و در مراحل حادتر با افسردگی دارد، موجب گوشه‌گیری او از اجتماع شده و او را از تلاش برای رسیدن به اهداف خود باز می دارد. با انجام این آزمون بر روی کودک دل‌بندتان متوجه می‌شوید که ناامیدی تا چه اندازه به او نزدیک شده‌است و چگونه می‌توان آن را راند!

قیمت : رایگان

فرزند شما چقدر در انجام تکالیف خود مشکل دارد؟

«مامان! خسته شدم، چرا مشق‌هام تموم نمی‌شن؟»، «باز هم که تکلیفت رو ننوشتی؟»، «چرا هرچی میگم بنویس، تو یه چیز دیگه می‌نویسی؟» و ... . اینها جملات آشنایی هستند که احتمالا شما هم با آنها سروکار داشته‌اید. اما آیا تا به حال به مساله «تکیف خانه کودک» و «مشکلات آن» به صورت جدی فکر کرده‌اید؟ آیا می‌دانستید که «تکلیف خانه» نقش مهمی در یادگیری کودک شما دارد؟ بخش عمده یادگیری در کلاس درس است و فعالیت خارج از مدرسه به عنوان مکملی برای آن می‌باشد، از این رو تکیف خانه از مهمترین عوامل تحقق یادگیری است، که شکل و نوع آن با توجه به برداشتی که از یادگیری می‌شود، متفاوت خواهد بود. امروزه از یادگیری به عنوان «تغییر در توانایی انسان» یاد می‌شود، که به دنبال این تعریف گستره‌ی وسیعی از انواع تکلیف را می‌توان تعریف نمود. این آزمون به شما کمک می‌کند تا از وضعیت انجام تکالیف فرزند دلبندتان اطلاعات بیشتری به دست بیاورید.

قیمت : 500 تومان

میزان ضعف در عملکرد اجرایی کودک خود را بسنجید

آیا کودک شما به تنهایی قادر به شروع کاری نیست؟ نمی‌تواند برای کارهایش برنامه‌ریزی داشته باشد؟ در کنترل احساسات و هیجاناتش مشکل دارد؟ در به خاطر سپردن یا یادآوری مسائل ضعف دارد؟ مشکل شاید از ناکنش‌وری یا ضعف در عملکرد اجرایی کودک شما باشد. عملکرد اجرایی مجموعه‌ای از عملیات پردازشی در مغز است که با توجه به اطلاعات دریافتی، باید مسیر رسیدن به هدف را با استفاده از رفتار مناسب، مشخص نماید. در این میان هرگونه اختلالی که منجر به عدم پردازش صحیح در مغز شود، به گونه‌ای که نتوان مسیر درست یا رفتار مناسب را برای رسیدن به هدف تشخیص داد، ناکنش‌وری یا ضعف در عملکرد اجرایی نامیده می‌شود. این اختلال نوعی تأخیر رشدی در کودکان می‌باشد که اصولا علت پزشکی، محیطی و هوشی مشخص ندارد. با انجام این آزمون بهترین عبارات را برای توصیف رفتار شش ماه گذشته کودک خود انتخاب کرده و وضعیت عملکرد اجرایی او را بسنجید.

قیمت : رایگان

آیا کودکان تجربه اذیت و آزار داشته است؟

ممکن است کودک شما مورد کودک آزاری قرار گرفته باشد اما به دلایلی آن را از شما مخفی کرده باشد و یا حتی ممکن است والدین کودک ناخودآگاه کاری کرده باشند که مصداق کودک آزاری باشد.کودک‌آزاری مجموعه رفتارهایی است که از طرف بزرگ‌سالان‌ به‌ صورت‌ عمدی و غیر عمدی به روح و روان کودک آزار می‌رساند، مانند آسیب روانی یا جسمی، سوء استفاده جنسی، اهمال در درمان یا درمان‌ ناقص‌. کودک‌آزاری جسمی، بدرفتاری جنسی، بدرفتاری عاطفی و غفلت از کودک، چهار نوع از کودک‌آزاری هستند که هرکدام دلایل خاص خود را دارند، اما دلایلی که در بین همه‌ی این موارد مشترک‌اند و شاید مهم‌تر از بقیه باشند، فقر فرهنگی و اقتصادی خانواده، اختلافات زناشویی و اعتیاد والدین هستند، که در جای خود باید ریشه‌یابی و چاره‌اندیشی لازم صورت پذیرد. در کنار دلایل کودک‌آزاری که می‌تواند یک عامل شناسایی و بلکه هشداردهنده باشد، هر نوع کودک‌آزاری نشانه‌ها و آثار کوتاه‌مدتی دارند که با توجه به ظاهر، گفتار و رفتار کودک قابل شناسایی است. نکته‌ی قابل تامل آنکه در صورتی که برای این معضل در اسرع وقت چاره‌اندیشی نشود، آثار بلندمدت ناگواری برای کودک به همراه دارد که بروز مشکلات جسمی و عاطفی پایدار از جمله‌ی این آثار می‌باشد. با انجام این آزمون بر روی کودک خود می توانید به این موضوع پی ببرید که آیا فرزند شما مورد کودک آزاری قرار گرفته است یا خیر؟

قیمت : 500 تومان

میزان خودکارآمدی کودکتان را بسنجید

یکی از جنبه‌های مهم رشد در انسان که باید به آن توجه کرد، رشد اجتماعی اوست، و این مساله ریشه در اجتماعی بودن انسان دارد. از این رو شما به عنوان والدین و یا مربی کودک باید در تربیت او علاوه بر افزایش توانمندی‌های فردی، به رشد اجتماعی او نیز بپردازید و زمینه حضور او را در اجتماعات و فعالیت‌های اجتماعی و پذیرش نقش‌های مختلف، فراهم سازید. یکی از معیارهای مناسب برای سنجش میزان رشد اجتماعی کودکتان، «خودکارآمدی» است، که به معنای قضاوتی است که افراد نسبت به توانمندی‌هایشان برای ساماندهی و انجام اعمالی که برای رسیدن به هدفی خاص انتخاب کرده‌اند، می‌باشد. خودکارآمدی از آن رو اهمیت دارد که ارتباط بسیار نزدیکی با میزان عملکرد، انگیزه و علایق، اعتماد و عزت نفس، اندیشه‌ها و عواطف کودک دل‌بندتان دارد. با انجام این آزمون میزان خودکارآمدی کودکتان را بسنجید.

قیمت : 800 تومان

آیا کودکتان هنگام درمان دندان‌پزشکی اضطراب دارد؟

بیماران مراجعه کننده به دندان‌پزشک به خصوصی کودکان در بسیاری موارد، ترس‌های ناشناخته‌ای را نشان می‌دهند. کنترل استرس کودکان در طی اعمال دندان‌پزشکی یکی از مهمترین و اولین فاکتورهای موفقیت در درمان محسوب می‌شود. عوامل گوناگونی بر ایجاد درد و ترس در یک محیط دندان‌پزشکی مؤثر هستند که می‌توان به میزان رشد و تکامل کودک، فقدان تجربه قبلی یا عدم توانائی سازگاری با محیط و همچنین تجربیات گذشته کودک در ارتباط با محیط پزشکی و دندان پزشکی، اشاره کرد. این آزمون به شما کمک می‌کند تا به میزان اضطراب کودکتان در حین درمان دندان‌پزشکی پی برده و بتوانید بهتر آن را مدیریت کنید.

قیمت : 800 تومان

کودک شما تا چه میزان درگیر مشکلات رفتاری است؟

آیا کودک شما رفتارپرخاشگرانه دارد؟ مدام لجبازی و نافرمانی می کند و یا این که شدیدا گوشه‌گیر است؟ ترسو است و اضطراب دارد؟ آیا کودکتان در یادگیری تمرکز لازم را ندارد و احساس می‌کنید که کند ذهن است؟ همه این مسائل ممکن است ریشه در مشکلات رفتاری کودکتان داشته باشد: رفتارهای گوناگون افراطی، مزمن، انحرافی کودک كه گستره آن شامل اعمال تهاجمی یا برانگیختگی ناگهانی، ‌اعمال افسرده‌گونه و گوشه‌گیرانه بوده و بروز آنها برای شما دور از انتظار است اختلالات رفتاری نامیده می‌شود. البته در تعریف اختلال رفتاری باید به میزان تکرار عمل، شدت رفتار مخرب، طول مدت، سن و موقعیتی كه رفتار در آن بروز می‌كند توجه داشت. مشکلات رفتاری کودک می‌تواند ریشه در اختلالات ژنتیکی، فضای نامساعد خانوادگی، تاثیرات سوء فرهنگی و اجتماعی و تجربه‌های نامطلوب او باشد. با انجام این آزمون پی می‌برید که کودک شما تا چه اندازه درگیر اختلالات رفتاری است.

قیمت : 1200 تومان

آیا کودک شما دچار اختلالات دلبستگی است؟

تا حالا به این نکته توجه کرده‌اید که مراقبت نامناسب از کودک و نداشتن سرپرست عاطفی می تواند او را دچار اختلالات دلبستگی نماید و اثرات آن ممکن است در آینده نیز در او بماند؟ دلبستگی عبارت است از پیوند عاطفی عمیق با افراد خاص در زندگی، به گونه‌ای که با تعامل با آنها احساس شعف و شادی و آرامش در کودک به وجود بیاید. چنین فرض شده‌است که مراقبت بیمارگونه و شدید از کودک شیرخوار یا کودک کم سن و سال توسط مراقب، منجر به اختلالات دلبستگی می‌شود. رفتارهایی نظیر آتش‌افروزی، آزار حیوانات و دروغگویی از جمله این اختلالات است. اختلالات دلبستگی معمولا پیش از پنج سالگی شروع می‌شود و ریشه در رابطه کودک با مراقبش دارد. کودک در شرایطی رشد کرده که نیازهای اساسی او به محبت، آرامش و محرکات مناسب و نیازهای جسمانی او مورد بی‌توجهی قرار گرفته‌است. تغييرات مكرر در مراقب اوليه نيز از شكل گرفتن يك دلبستگي ثابت جلوگيري مي‌كند. این پرسشنامه که به «آزمون اختلالات دلبستگی راندولف» معروف است، برای کودکان 5 تا 18 سال طراحی شده و به شما در مورد اختلالات دلبستگی کودکتان راهنمایی می‌کند.

قیمت : 1000 تومان

مقیاس اُتیسم در کودکتان چقدر است؟

اتیسم یا درخودماندگی ضایعه‌ای است که از اختلال در مغز به وجود می‌آید و باعث می شود که فرد نتواند به خوبی اطلاعات ورودی (به خصوص اطلاعات شنیداری) را پردازش کند. این اختلال با رفتارهای ارتباطی و کلامی غیرطبیعی مشخص می‌شود و علائم آن تا پیش از سه سالگی بروز می‌کند. علّت اصلی آن ناشناخته‌است، گرچه برخی در موارد اندک تقابل بین ژنی و جهش ژنتیکی و در مواردی نادر عوامل آسیب‌رسان در مراحل اولیه رشد مانند فلزات سنگین موجود در جو و حشره‌کش‌ها را در بروز آن موثر دانسته‌اند. کودکان و بزرگسالان مبتلا به اوتیسم، در ارتباطات کلامی و غیر کلامی، تعاملات اجتماعی و فعالیت‌های مربوط به بازی، مشکل دارند. این اختلال، ارتباط با دیگران و دنیای خارج را برای آنان دشوار می‌سازد. با انجام این آزمون مقیاس اتیسم را در کودک خود بدست آورید.

تست میزان استرس در محیط کار

توضیحات

استرس نوعي حالت دروني است كه، مي‌تواند زمينه ساز بيماري‌هاي گوناگوني باشد. استرس مي‌تواند يك سازمان و كارمندان آن را تحت تأثير قرار دهد. اولين مشكل، غلبه بر استرس و تشـخيص وجود آن است. تشـخيص اين كه اسـترس يك مشـكل است، گامي حياتي به سوي كاهش آن است. شـما مي‌توانيد با پاسخ دادن به جملات زير نزديكترين گزينه به تجربه خود را علامت بزنيد و تا حدودي به ميزان استرس خود پي ببريد.

20 سوال
15 دقیقه
254
2277

برچسب ها

آزمون, اندازه, استرس, محل کار, محیط

دریافت کد Embed

نظر شما

محصولات و آزمون های مرتبط