ارزیابی فردی

درونگرا، برونگرا، اجتماعی، خونسرد، نگران یا .... با شناخت درست ویژگیهای شخصیتی خود، مسیر موفقیت در زندگی و برخوردهای درست در شرایط مختلف را بشناسید. در بخش ارزیابی فردی، آزمون‌ها و بسته‌های تخصصی در حوزه‌های اجتماعی، اعتقادی، آموزشی، روان‌سنجی، شغلی، سازمانی، شناختی و ذهنی برای شما فراهم شده است که خود را در حوزه‌های مختلف ارزیابی کرده و به شناخت مناسبی نسبت به خود دست یابید. در بسته‌ سلامت روان کودک، سلامت کودک خود را مورد ارزیابی قرار دهید و با شناخت کافی از روحیات کودک خود، مسیر درست تربیتی را در پیش بگیرید.
قیمت : رایگان

انگیزه من برای مدیریت چقدر است؟

در این آزمون با پاسخ به چند پرسش ساده، متوجه می‌شوید که چقدر برای مدیریت کردن و مدیر بودن انگیزه و علاقه دارید

قیمت : رایگان

شناخت شخصیت پنهان

سوالات را با دقت خوانده و با تمرکز پاسخ دهید، وقت زیادی برای پاسخ دادن به هر سوال صرف نکنید! شما ویژگی هایی دارید که ممکن است خودتان هم از آن ها بی خبر باشید. این تست به شما می گوید شما به‌عنوان فردی سرزنده، زیبا، سرگرم‌كننده، اهل عمل و جذاب شناخته می‌شوید یا دقیق و اهل عمل هستید یا خجالتی و غیر مصمم!

قیمت : رایگان

چقدر به توانایی های خودم در کسب موفقیت اطمینان دارم؟

تا به حال به این فکر کرده‌اید که ممکن است موفق نشوید؟! آیا نباید قبل از اینکه موفق شوید به خودتان باور داشته باشید؟! در این آزمون 17 سوالی شما توانایی‌های خودتان را در کسب موفقیت می‌سنجید، می‌بینید که در کدام جنبه‌ها بیشتر به خود باور دارید و در کدام جنبه کمتر

قیمت : رایگان

هوش احساسی

در تئوری بهره هوشی جدید، به جای ارائه یك عدد كلی به عنوان بهره هوشی افراد، سعی شده است موارد مختلفی برای ارزیابی بهره هوشی افراد، در نظر گرفته شود و بدین ترتیب در هر زمینه بهره ی هوشی به طور جداگانه ارزیابی می شود. به طور مثال ممكن است فردی در زمینه ریاضیات بهره هوشی بالایی داشته باشد، اما در زمینه یادگیری زبان های خارجی استعداد چشمگیری در او مشاهده نشود. بدین ترتیب بهره هوشی افراد در زمینه های خاص سنجیده می شود. این تست میزان بهره هوشی افراد را در زمینه مسائل احساسی و عاطفی ارزیابی می كند. در پاسخ دادن به سؤال ها دقت كنید كه عدد 1 نشان دهنده ضعیف ترین پاسخ و عدد 5 نشان دهنده قوی ترین پاسخ به سؤال می باشد.

قیمت : رایگان

نیمكره راست مغز شما فعال تر است یا چپ؟

شخصیت ما در واقع تحت تاثیر میزان اثر متقابل نیمكره‌های مغز بر هم است. در افراد مختلف این تاثیر متفاوت است، چون بعضی نیمكره چپ مغزشان بهتر كار می‌كند و بعضی دیگر نیمكره راستشان و با توجه به همین برتری توانایی‌های مختلفی شكل می‌گیرد. بعضی وظائف نیمکره ی راست عبارتند از: احساس، درک امور کلی، تخیل، درک علائم و اشکال، درک امور فلسفی و دینی، به دست آوردن معانی، ادراک سه بعدی، شناخت کاربرد اشیا، بی پروایی، موسیقی و هنر. بعضی وظائف نیمکره ی چپ عبارتند از: منطق، درک جزئیات امور، فهم لغات و زبان، ریاضیات و علوم، ذخیره نام اشیا، تعلم و استدلال

قیمت : رایگان

آیا مسئولیت‌پذیر هستید؟

مسئولیت پذیر بودن، باعث انجام بهتر و صحیح تر کارها می‌شود. اشخاص مسئولیت‌پذیر به علت پاسخگو بودن قابل اعتمادترند و جلب اعتماد دیگران، یکی از زمینه‌های مهم پیشرفت و بهتر بودن است.

قیمت : رایگان

چقدر خلاق هستی؟

خلاقیت یک توانمندی در شماست که با رشد آن می‌توانید گام مهمی در جهت موفقیت بیشتر در زندگی خود بردارید. برای سنجش میزان خلاقیت خود، می‌توانید از این آزمون که توسط موسسه توسعه کارآفرینی هند طراحی شده است، استفاده کنید.

قیمت : رایگان

چقدر ریسک پذیر هستی؟

از جمله ویژکیهای شخصیتی کارآفرینان در ایجاد یک کسب و کار جدید تحمل میزان قابل قبولی از ریسک و مخاطره است. آزمون فوق به شما کمک می‌کند این ویژگی را در خود ارزیابی کنید. منبع: موسسه توسعه کارآفرینی هند

قیمت : رایگان

تا چه اندازه وقت شناس هستید؟

وقت در جوامع امروزی بسیار ارزشمند است. افرادی که توانایی استفاده بهینه از زمان را دارند و می‌توانند کارهایشان را زمان‌بندی کنند، افرادی موفق هستند و سایرین تمایل دارند با آن‌ها همکاری نمایند. شما چه سرعتی را برای زندگی خودتان انتخاب کرده‌اید؟ 12 پرسشی که در اینجا آمده، پرسش‌هایی هستند که در دانشگاه استنفورد برای اندازه گیری اهمیت زمان برای افراد استفاده می‌شود.

قیمت : رایگان

شما دیگران را چگونه می‌بینید؟

آیا می‌دانستید پیچیدگی‌های شخصیت هر فرد، بر نوع نگاه و قضاوت او نسبت به افراد و محیط پیرامونش تاثیر می‌گذارد؟ همه ما كسانى را مى‌شناسيم كه قضاوت آنها درباره افراد نهايتاً به ظاهر آنها محدود مى‌شود و همه چيز را در حد همان كه مى‌بينند، مى‌پذيرند. اما برخی دیگر آن‌چنان با وسواس و پیچیدگی در مورد دیگران نظر می‌دهند، که انگار یک کارآگاه خصوصی زبردست‌اند! حالا شما جزء کدام دسته‌اید؟ و دیگران را چه رنگی می‌بینید؟ وارد این میدان آزمون شوید و از این راز پرده بردارید!

قیمت : رایگان

شما اهل مبارزه هستید یا فرار؟

در عصر حجر ابزار مخالفت چماق بود! وقتی که زبان‌ اختراع شد، بشر یاد گرفت که می‌توان راجع به مخالفت‌ها حرف زد و این آغازی برای مشاجره بود. هدایت و مدیریت یک مشاجره استعدادی است که همه ما دارا هستیم. ولی ظاهرا برخی از ما دوست داریم که از زور بازوان خود بیش از اندازه استفاده کنیم. به این 12 سوال پاسخ دهید تا معلوم شود صلح طلب هستید یا جنگ طلب؟

قیمت : رایگان

چقدر شجاع هستید؟

جسارت به معنای پر رویی و گستاخی نیست وحتی به معنی اعتماد به نفس بالا هم نیست! بلکه جسارت به معنی بهترین عملکرد در وضعیت بحرانی است واین رفتار باید به نحوی باشد که انسان متضرر نشود.

قیمت : 1000 تومان

آیا می‌توانید دیگران را بخندانید؟

آیا شما فردی هستید که وقتی وارد یک جمع می‌شوید، چشمان همه به سمت شما گرد شده و منتظرند تا با یک شوخی، لطیفه یا داستان آنها را بخندانید و سرگرم سازید؟! طنز نه تنها باعث احساس خوب در طنزپرداز می‌شود، بلکه به همان میزان برای شنوندگان نیز مفید است. شوخ‌طبعی خاصیت درمانی نیز دارد. از شوخی در روان‌درمانی برای تسکین دردهای ناشی از ضربه‌های روحی و تغییر نگرش افراد نسبت به تجربه‌های بدی که در گذشته داشته‌اند، استفاده می‌کنند. به این 10 سوال پاسخ دهید تا مشخص شود در خنداندن دیگران چه رنگی هستید؟!

قیمت : رایگان

دقت سنج

معمولا جزئیات زیادی در اطراف ما هستند و خیلی از آدم‌ها توجه چندانی ندارند!!!! این آزمون نشون می‌ده شما چقدر به جزئیات توجه می‌کنه و سعی می‌کنه تمارین خوبی رو به شما معرفی کنه!!!!!

قیمت : 2000 تومان

آیا شخصیت واقعی‌تان را آشکار می‌کنید؟

خود را چگونه نشان می‌دهید؟ آن‌گونه که هستید یا آن‌گونه که دوست دارید باشید؟ آیا اجازه می‌دهید نزدیکان و دوستان و حتی غریبه‌ها به شخصیت واقعی شما پی ببرند؟ یا ترجیح می‌دهید ناشناخته باقی بمانید و فردی دیده شوید که واقعا نیستید؟ در ارتباط با نمونه‌های ذکر شده در این آزمون کدام گزینه را انتخاب می‌کنید؟! پس شروع کنید...

قیمت : رایگان

میزان اعتماد به نفس شما چقدر است؟

اعتماد به نفس نوعی ارزیابی شخصی است که از دوران کودکی با توجه به بازخوردهایی که از دیگران دریافت می کنیم در ما ایجاد می شود. عملکرد ما در دوران مدرسه و در جمع همسالان، ویژگی های ظاهری و شخصیتی، وضعیت درسی و توانایی های مختلف همگی بازخوردهای مختلفی دارند که برخی از آنها در ما احساس رضایت و غرور ایجاد می کنند و برخی دیگر موجب می شوند احساس سرخوردگی و شرمندگی کنیم. واکنش های اطرافیان موجب می شود ما تصویر خاصی در ذهنمان از خود بسازیم و احساس کنیم فرد با ارزش و والایی هستیم. اعتماد به نفس یکی از نشانه های سلامت یا عدم سلامت روح و روان افراد است. با این آزمون می‌توانید میزان اعتماد به نفس خود را تشخیص دهید.

قیمت : رایگان

میزان خلاقیت شما در حل مشکلات چقدر است؟

«می خوام تغییر رشته بدم اما نمی دونم این کار درسته یا نه»، «یه درس افتاده دارم، نمی دونم باهاش چه کار کنم». «با برادرم مشکل دارم، نمی تونم حرفاشو بفهمم»، «جدیدا حس می کنم خیلی مضطربم و اضطرابم داره داغونم می کنه»، «تو محل کار با رئیسم به مشکل خوردم»، «می خوام کارمو عوض کنم ولی نمی دونم چطور» همه این جمله ها در واقع مشکلات ریز و درشتی هستند که ممکن است برای هر کدام از ما پیش بیایند. راستش را بخواهید، زندگی همه اش مشکل است. از طرف دیگر به قول کارل پوپر «زندگی سراسر حل مساله است». این آزمون به شما خواهد گفت که آیا توانایی دارید با خلاقیت خود مشکلات را حل کنید؟

قیمت : رایگان

قدرت تجسم و تخیل شما چقدر است؟

گرچه مــنطق بزرگترين توانايي بشر است اما قوه ي تخيل بالاترين امتـيــاز اوست. چـون ما مي توانيم هـر زمان و به هر صـورتي که خـواستيم قوه ي تخيلمان را به کار بيندازيم. مطمئناً يکي از بزرگترين نعمت هايي که خداوند به انسان بخشيده توانايي او براي تصـور و تجسم ذهني است. و در اين مورد هم مثل ساير تـوانايي هايمان، هر چه بيشتر از آن کار بکشيم ، کارايي آن بهتر مي شود. توانايي افزايش قدرت تخيل و خلاقيت در دسترس همگان است. این آزمون با 10 سوال به شما خواهد گفت که قدرت تخیل شما در چه سطحی است.

قیمت : رایگان

آیا می‌توانید کارآفرین باشید؟

كارآفرينان‌ با مهارتي‌ كه‌ در تشخيص‌ فرصت‌ها و موقعيت‌ها و ايجاد حركت‌ در جهت‌ توسعه اين‌ موقعيت‌ها دارند، پيشگامان‌حقيقي‌ تغيير در اقتصاد و تحولات‌ اجتماعي‌ محسوب‌ مي‌شوند. آنها تصديق‌ مي‌كنند كه‌ موفقيت‌ و بقاء در چشم‌اندازهاي‌برخاسته‌ از فردا، نيازمند چالاكي‌، قوه ابتكار و خلاقيت‌ است‌. علاوه‌ بر اين‌ كارآفريني‌ به‌ ريسك‌پذيري‌، نوآوري‌ و كنش‌كارآفرينانه‌ هم‌ نياز دارد. به سوالات این آزمون پاسخ دهید تا مشخص شود آیا قابلیت‌های یک کارآفرین را دارید؟

قیمت : رایگان

تستی معتبر برای تعیین میزان خلاقیت شما!

برای افزایش خلاقیت می‌توانیم از طبیعت الگو بگیریم و یا دو چیز غیر مرتبط را با هم مقایسه کنیم و سعی کنیم ویژگی‌های یک چیز را در دیگری پیاده کنیم! اما فعلا بهتره که میزان خلاقیت خودمون رو بسنجیم تا بدونیم در کدام نقطه هستیم. تست جاری، تستی معتبر (به اسم آزمون سنجش تورنس) است که به ما می‌گوید چقدر نیازمند افزایش این ویژگی درون خود هستیم! ممکن اس سوالات زیاد این تست شما را خسته کند ولی برای قضاوت درست در مورد خود، صادقانه و باحوصله به این سوالات پاسخ دهید.